Ewan McGregor’un moda ikonu Roy Halston Frowick’in çalkantılı yükselişini ve düşüşünü anlatacak Ryan Murphy dizisi Halston’ın başrolüne geldiği ile ilgili haberi 2019’un Ocak ayında almıştık.

2020’nin Şubat ayında ise Rory Culkin (Joel Schumacher), David Pittu (Joe Eula), Krysta Rodriguez (Liza Minnelli), Sullivan Jones (Ed Austin), Gian Franco Rodriguez (Victor Hugo) ve Rebecca Dayan‘ın (Elsa Peretti) dizinin kadrosunda yer alacakları açıklanmıştı.

Bill Pullman (David Mahoney), Kelly Bishop (Eleanor Lambert) ve Vera Farmiga (Adele) dizide gözükecek diğer isimler.

5 bölümlük mini dizi, efsanevi moda tasarımcısı Halston’ın (Ewan McGregor) hayatından bir kesit sunuyor. Kendi adını taşıyan markasıyla lüks, cinsellik, statü ve şöhret ile özdeşleştirilen bir moda imparatorluğu kuran Halston, 1970 ve 1980’li yılların New York’una damgasını vurmuştu. Ancak başka bir şirket tarafından satın alınan modaevi üzerindeki kontrolünü kaybetmesinin ardından Halston, en değerli varlığı olan adını geri kazanmak için mücadele etmek zorunda kaldı.

Roy Halston Frowick ya da herkesçe bilinen adıyla Halston, ilk olarak 1961’deki JFK’in başkanlık yemin töreni için, Jacqueline Kennedy’ye tasarladığı şapka ile üne kavuştu. Daha sonra, minimalist ancak sofistike, göz alıcı fakat rahat görünen tasarımlarla kadınlara kıyafetler yaptı. Kaşmir ya da ultra süet malzemeden yapılmış minimalist sade tasarımları, 70’lerin ortalarında diskoteklerde ve Amerikan modasında fenomen oldu. Ayrıca ABD Olimpiyat takımı, Kız İzciler, NYPD (New York Polis Teşkilatı) ve Braniff Havayolları için üniforma tasarladı. Studio 54‘te yakın arkadaşları Liza Minnelli, Bianca Jagger ve Andy Warhol ile sık sık birlikte takıldı. Anjelica Huston, Lauren Bacall, Margaux Hemingway, Elizabeth Taylor gibi ünlü müşterileri vardı.  Halston’ın şirketinin yıllar içinde birçok sahibi oldu ve sonunda Revlon tarafından satın alındı. Halston, yavaş yavaş şirketteki kontrolünü kaybetti. 1990 yılında 57 yaşında, AIDS kaynaklı komplikasyonlardan hayatını kaybetti.

Dizinin baş yapımcıları Ryan Murphy, Ian Brennan, Alexis Martin Woodall, Daniel Minahan, Ewan McGregor, Killer Films’den Christine Vachon ile Pamela Koffler, Eric Kovtun ve Sharr White. Daniel Minahan aynı zamanda dizinin yönetmeni.

Halston, 14 Mayıs’ta ekranlarda olacak.