MONTREAL, QUE.: FEBRUARY 24, 2016 -- Actress Caroline Dhavernas in Montreal Wednesday, February 24, 2016. She is in the new Québec period film Chasse-galerie: La légende. (John Kenney / MONTREAL GAZETTE)

Caroline Dhavernas

Lifetime, Mary Kills People isimli kara komediye 6 bölümlük onay verdi.

2017 yılı içerisinde yayınlanacak olan dizinin yaratıcısı Tara Armstrong. Yönetmenliğini ise Holly Dale üstlenecek.

Hannibal ve Off The Map dizilerinden tanıdığımız Caroline Dhavernas dizinin başrol oyuncusu olacak. Jay Ryan (Beauty And The Beast), Richard Short (666 Park Avenue), Lyriq Bent (Rookie Blue), Greg Bryk (Bitten) ve Charlotte Sullivan (Rookie Blue) ise kadroda yer alacağı açıklanan diğer isimler. Kadroda yer alan isimlerden de tahmin edileceği üzere çekimler Toronto’da (Kanada) yapılacak.

Ötenazi temalı dizi, Mary Harris (Dhavernas) isimli bekar bir anneyi merkezine alıyor. Gündüzleri bir acil serviste doktorluk yapan, geceleri ise eski bir plastik cerrah olan partneri ile beraber ölümcül hastalara onların koşulları doğrultusunda bu hayattan kayıp gitmelerine yardım eden tabiri caizse iyi niyetli bir ölüm meleği olarak karşımıza çıkıyor Mary karakteri. Şimdiye kadar radardan uzak kalmayı başaran Mary’nin çifte yaşamı gittikçe karmaşıklaşıyor ve çevresindekiler onu çözmeye başladığında Mary bu öldürme oyununda kalmak için daha kirli savaşması gerektiğinin farkına varıyor ve olaylar gelişiyor.

Kaynak