jtdixpwkmvy-market_maxres

London Spy baş rollerinde Ben Whishaw ve Jim Broadbent’in yer aldığı, BBC2 kanalında yayınlanan bir İngiliz suç-gizem dizisi. Dizinin yapımcılığını ve yazarlığını ünlü bir roman yazarı olan Tom Rob Smith yapıyor. Dizi 2015 yılında 5 bölüm halinde yayınlandı ve ikinci sezon olup olmayacağı hakkında kesin bir bilgi yok. Fakat üzülmeyin dizimiz zaten güzel bir kapanış yaptı, ortada yarım kalan bir hikaye yok.

london-spy-episode-1-1024x683

Danny ve Alex

Dizinin konusundan biraz bahsedecek olursak şöyle,

london-spy-9781471159435_hrHikayemiz girişken, partilerden partilere koşarak ve içerek zamanını harcayan Danny ile asosyal, çekingen, zeki ve çok yakışıklı Alex’in ilginç karşılaşmalarıyla başlıyor. Danny ve Alex birbirlerinden çok farklı olsalar da birbirlerine hemen aşık oluyorlar. Danny bir depoda çalışıyorken, Alex bankada çalıştığını söylüyor ama işinden konuşmayı da hiç mi hiç sevmiyor; Danny’ye sürekli ait olduğum dünyanın insanlarından çok farklısın demekle yetiniyor. Çiftimizin sekiz aydır çok güzel giden ilişkileri Alex’in birden ortadan kaybolmasıyla alt üst oluyor. Alex’in kaybolmasının ardından, Danny’ye bu sırrın izini sürmede en yakın arkadaşı Scottie yardım ediyor. İkili Alex’in ortadan kayboluşunun ardındaki izleri sürdükçe olaylar daha da derinleşiyor ve karmaşıklaşıyor.

Baş karakterimiz Danny, aktör Ben Whishaw tarafından, Alex aktör Edward Holcroft ve Scottie aktör Jim Broadbent tarafından canlandırılıyor. Ayrıca dizide usta aktris Charlotte Rampling‘i de izleme fırsatı yakalıyoruz.