bodrum

Kanal D’nin yeni draması Bodrum Masalı’nın tanıtımına hoş geldiniz!

TMC Yapım‘dan çıkan, yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin‘in yaptığı, senaryosunu Başar Başaran ve Emre Özdür ikilisinin kaleme aldığı dizinin an itibariyla 6 bölümü geride kaldı. Kanal D ekranlarında Perşembe akşamları yayınlanan dizinin bölüm süreleri, 2 saat civarında değişiyor. Yayınlanan ilk 2 bölümünün ardından popülarite kazanan dizi, son 4 haftadır gününde en çok izlenen dizi olma unvanını elinde bulunduruyor.  İlk 6 bölümünün AB Grubu (Eğitim Düzeyi Yüksek İzleyici Grubu) reytingleri ve izlenme oranları ise şu şekilde:

Birinci Bölüm: 2.49 reyting ve 10.14 izlenme oranı (Sıralamada 5.)

İkinci Bölüm: 4.69 reyting ve 17.1 izlenme oranı (Sıralamada 2.)

Üçüncü Bölüm: 6.42 reyting ve 21.2 izlenme oranı (Sıralamada 1.)

Dördüncü Bölüm: 5.75 reyting ve 19.59 izlenme oranı (Sıralamada 1.)

Beşinci Bölüm: 6.19 reyting ve 18.41 izlenme oranı (Sıralamada 1.)

Altıncı Bölüm: 5.24 reyting ve 15.23 izlenme oranı (Fenerbahçe-Feyenord maçının ardından sıralamada 2.)

Resmi SiteWikipediaIMDB – TwitterInstagram

576d7de0402011edacb5f7b6

KONU

Evren Ergüven, pek çok oteli olan varlıklı bir adamdır. Karısı Yıldız ve çocukları Ateş ve Su ile birlikte İstanbul’da görkemli bir hayat sürmektedir. Derken bu görkemli günler bir gün gelir ve son bulur. Evren ard arda verdiği yanlış kararlar neticesinde iflas etmiş, elde avuçta ne varsa gitmiştir. Yıldız’a ait, rahmetli babasından miras kalan Bodrum’da eski bir ev ve küçük bir otelin yarı hissesi hariç! Hal böyle olunca Ergüven Ailesi, ellerinde kalan son dala tutunmak üzere Bodrum’a taşınmak ve hayata yeniden başlamanın bir yolunu bulmak zorundadır artık. Lakin bu yeni başlangıç, düşünüldüğü kadar kolay olmayacaktır. Zenginlikten fakirliğe yapılan bu sert geçişin psikolojik ve fizyolojik etkileri, aile üyelerinin olaya yaklaşımları ve yeni gelecek planları, parıltılı yaşamdan kalma tanıdıklar, Bodrum’da onları bekleyen eski ve yeni simalar derken masallar diyarı Bodrum’da tempolu bir hayat onları beklemektedir.

57a1fdc20f2545226455d627

OYUNCULAR VE KARAKTERLER

Genç Tayfa:

alperen-durmaz-1

Ateş Ergüven (Alperen Duymaz):

Ergüven ailesinin büyük çocuğu. Lise sonda okuyor. Babası ile arası annesi ile olduğu kadar iyi sayılmaz.

Kolay sinirlenen, en büyük tutkusu yüzme olan, girişken, pes etmeyi sevmeyen, tez canlı biri. Alara’ya delicesine aşık.

Türk dizi sektörünün yeni yüzlerinden olan genç oyuncunun önceki işleri ise Acı Aşk ve Tatlı Küçük Yalancılar.

2177653

Su Ergüven (Dilan Çiçek Deniz):

Ergüven ailesinin küçük çocuğu. Henüz 16 yaşında. Evin en çok sevilen üyesi. Kemanı onun için çok önemli. İlerde bir keman virtüözü olmak istiyor. Bu yolda çok önemli bir iş fırsatı yakaladığı anda İstanbul’dan ayrılıp bu iş fırsatını kaybetmek zorunda kalmak onu çok üzüyor.

Hayat dolu, neşeli, eğlenceli, sevecen, enerjik, duygusal, hassas, iyi niyetli biri. Kalbi Cenk için atıyor.

2014 Yılı Miss Turkey 2. güzeli olan genç oyuncunun önceki işleri ise Güneşin Kızları ve Tatlı Küçük Yalancılar.

3125-hilmi-cem-buyudugu-yerde-dizi-cekiyor

Kelebek (Hilmicem İntepe):

Hem çok iyi bir yüzücü olması hem de uçuk kaçık binbir türlü işi kolayca halledebilmesi dolayısıyla herkes ona Kelebek der. Asıl adını kullanmadığı için o kısım tam bir muammadır. Bodrum’da herkes tarafından tanınır ve sevilir. Ağabeyi Faryalı tarafından büyütülmüştür, ona otel işlerinde yardımcı olur. Aslı ile çocukluklarından beri çok yakın arkadaşlar.

Çabuk sinirlenen, becerikli, hayata dair bir hayali olmayan, liseyi birkaç sene uzatmak zorunda kalmış, iyi niyetli bir delikanlı. Su’ya ilk gördüğü andan itibaren gönlünü kaptırıyor.

Asıl ününü Survivor yarışması ile kazanan Hilmicem İntepe’nin daha önce birkaç oyunculuk denemesi de mevcut. Ayrıca kendisi de dizinin çekildiği lisenin mezunu.

bodrumlisesiizlenet-bodrum-masali-asli-kimdir-ezgi-senler-kimdir

Aslı (Ezgi Şenler):

Elinden her iş gelen, kendi başının çaresine bakmayı bilen, girişken ve cesur bir kız. Babasının denize açılıp gelmediği günlerin çokluğu nedeniyle büyük oranda yalnız yaşıyor. Yaşına göre oldukça olgun biri bu sebeple.

Neşeli, zeki, esprili, laf sokmayı seven, yardımsever, doğal, tuttuğunu koparan biri. Ateş’e ilk gördüğü andan itibaren gönlünü kaptırıyor.

Bu dizi, genç oyuncunun ilk işi.

serel

Alara (Serel Yereli):

Varlıklı bir ailenin biricik kızı. Tam bir şımarık zengin kızı tiplemesi. Dolmuşa uzaylıymışçasına yaklaşan, iki adım yürüdüğünde burnundan soluyan, ağaçlık alanda böcek görse garipseyen, azıcık ilgi görmediğinde tripten tribe giren, ağlayıp zırlamak için yer arayan bir tip. Atarlı, kıskanç, burnu büyük ve aşırı duygusal. Rana’dan sonra en yakın arkadaşı, kendisinin birçok açıdan erkek versiyonu olan Uzay. Kalbi Ateş için atıyor.

Bu dizi, genç oyuncunun ilk işi.

bora-cengiz-kimdir

Cenk (Bora Cengiz):

Zengin tayfanın bir üyesi. Ünlü bir kadın şarkıcının oğlu. En yakın arkadaşı Uzay. Normalde pek kötü niyetli biri olmasa da Uzay’ın ve kıskançlığın da etkisiyle sonradan pişman olacağı bolca yanlış karara balıklama dalmalarıyla ünlü. Su’yu gerçekten çok sevse ve ona karşı hep nazik davransa da çapkınlıktan da kolay kolay vazgeçemiyor. Şımarıklık ve burnu büyüklük açısından değerlendirildiğinde zengin tayfa içindeki en normal kişi.

Birçok dizi ve filmde yer alan Bora Cengiz’in son işi ise Çilek Kokusu idi.

serhan-onat-uzay-bodrum-masali-dizisi-oyuncusu

Uzay (Serhan Onat):

Zengin tayfanın en zengin üyesi. Tam bir ukala zengin çocuğu tiplemesi. Annesi ve babası vefat etmiş. Üvey babası Gönenç’in (Yener Gürsoy) yanında büyümüş. Fakirlikle alakalı her şeye tepeden bakan, zeki, dalavereci, yalancı, alaycı, sivri dilli, eğlenceye düşkün ve çapkın biri. En yakın arkadaşı Cenk. Alara’ya aşık.

Genç oyuncunun bir önceki işi Mayıs Kraliçesi.

zehra-yilmaz-bodrum-masali-rana-kimdir-1

Rana (Zehra Yılmaz):

Zengin tayfanın üyelerinden. Alara’nın en yakın arkadaşı. Cenk’e aşık. İstediğini elde etmek adına kirli oyunlar oynamayı göze alan, inatçı, güler yüzlü, içten pazarlıklı ve burnu büyük bir kız.

Bu dizi, genç oyuncunun ilk işi.

Yetişkin Tayfa:

57b595fd86857636a08600e0

Yıldız Ergüven (Şevval Sam):

Yardımsever ve vicdani değer duygusu yüksek bir kadın. Eşi Evren otellerin işletmesi ile ilgilenirken o da yardım işleri ile meşgulmüş. Bu iflasın onda açtığı en büyük yara, yardıma muhtaç hasta çocuklara artık yardım edemeyecek olmak. Bodrum’a dönmenin en büyük dezavantajı ise eski aşkı Faryalı ile yeniden karşılaşacak olmak.

Mücadeleci, çalışkan, gururlu, inatçı, sakin ve sevecen bir kadın. Faryalı, kalbinde izi kalmış bir yara olsa da eşini seviyor ve ona değer veriyor.

Aynı zamanda solistlik de yapan, birçok film ve dizide yer alan ünlü oyuncunun televizyondaki en akılda kalan işi ise Gülbeyaz.

bodrumlisesiizlenet-bodrum-masali-evren-kimdir-murat-aygen-kimdir

Evren (Murat Aygen):

Aşırı hırslı ve doymak bilmeyen yapısı nedeniyle sıfırdan oluşturduğu oteller zincirini kaybetmenin psikolojik yıkımı içerisinde. Ama ondaki bu yıkım üzüntü, keder ve pişmanlık olarak değil, sinir ve yeniden yükselme hırsı olarak kendini gösteriyor. İyi bir baba ve iyi bir eş olma konusunda ciddi sıkıntıları var.

Yalancı, saman altından su yürüten, zeki, düzenbaz ve hafiften agresif biri. Hem karısı Yıldız’ı hem de uzatmalı metresi Gözde’yi seviyor.

Oyununun televizyondaki önceki işleri Maral ve Medcezir.

bodrumlisesiizlenet-bodrum-masali-faryali-kimdir-timucin-esen-kimdir

Faryalı (Timuçin Esen):

Tıpkı kardeşi Kelebek gibi onun da gerçek adını kullanan yok. Faryalı lakabı ile ün salmış Bodrum’a. Yıldız’ın babası yıllar önce vefat ederken gençliğinde çalışmaya başladığı otelin yarısını ona bırakmış. O günden beri de oteli o işletiyor, Yıldız bu süreçte hiç karışmamış otele. Faryalı’nın tek ekmek teknesi olan bu otelin diğer yarısı için şimdi eski aşkı Yıldız ve akabinde hiç haz etmediği Evren yıllar sonra Bodrum’da belirince işler onun için çok kötü bir hal alıyor. Sevgilisi Şule (Nazlı Kar) ile beraber yaşıyor otelde.

Çalışkan, aşırı asabi, Bodrum’da sevilen ve sayılan, dürüst, kimseye bir zararı olmayan, işinde gücünde bir adam. Sevgilisi Şule’yi sevse de Yıldız’ın kalbinde bıraktığı koru yıllardır söndürebilmiş değil.

Bugüne kadar birçok dizi ve filmde yer alan ünlü oyuncunun en akılda kalan işleri ise Gurbet Kadını, Hırsız Polis ve Gönül Yarası.

toprak-saglam-bodrum-masali-gozde-kimdir-1

Gözde (Toprak Sağlam):

Evren’in 5 yıllık metresi. Evren’e gerçekten aşık. Evren’in iflas bayrağını çekmiş olması bile onu Evren’den uzaklaştırmıyor. Aksine yıllardır beklediği günün yani Evren’in Yıldız’dan ayrılıp sadece onun olacağı günün geldiğini düşünüyor.

Mücadeleci, güler yüzlü, insanlarla çabucak kaynaşan, baştan çıkarıcı bir kadın.

Bugüne kadar birçok film ve dizide yer alan güzel oyuncunun televizyondaki en akılda kalan işi ise Yerden Yüksek.

kaan-cakir-bodrum-masali-cahit-biyografi

Cahit (Kaan Çakır):

Alara’nın babası. Başarılı bir iş adamı. Evren’den haz etmiyor, kızının Ateş ve ailesinden uzak durmasını istiyor.

Bu konuda karısı Ceyda (Ebru Unurtan) ile hemfikirler.

Bugüne kadar birçok dizi ve filmde karşımıza çıkan tecrübeli oyuncunun televizyondaki son işi ise Adı Mutluluk.

2355412

YAZARIN NOTU

Ben de herkes gibi Türk dizilerinin uzunluğundan dem vursam da yine de Türk dizilerine kapımı tamamen kapatmam ve her sezon illaki yormayan, akıcı 1-2 tanesini aradan seçip takip ederim. Bir nokta gelip de senaryo tıkanıp iyice sıkılana kadar tabii! Bodrum Masalı da şimdilik beni sıkmayan ve keyifle izlediğim bir dizi statüsünde ilerliyor ilk 6 bölüm itibariylz. Türk dizilerinden hala kopamayanların sevebileceği, eli yüzü düzgün bir yapım.

Çıkar çatışmaları, gönül yaraları, gençlik heyecanları, aşk üçgenleri ve barındırdığı olasılıklar ile matematik ve geometri sevenlere hitap ettiğini söyleyebilirim :) Şaka bir yana aşk üçgenlerini bir özet geçeyim kısaca tekrar etmek adına:

Evren-Yıldız-Faryalı

Yıldız-Evren-Gözde

Şule-Faryalı-Yıldız

Alara-Ateş-Aslı

Cenk-Su-Kelebek

Ateş-Alara-Uzay

Su-Cenk-Rana

Atladığım varsa affola! Cesur ve Güzel ile büyümüş bir bünye olarak şahsen ben çok seviyorum bu tarz üçgenleri ve olasılıkları :)

Dizi dram ağırlıklı ilerliyor olsa da komedi içeren sahnelere de yeterince yer veriyor bu arada. Dozajında bir birleşim olduğunu söyleyebilirim.

Oyuncu kadrosundan son derece memnunum. Zaten diziye başlamamdaki en büyük etken de bu. 3 oyuncuya (Timuçin Esen, Toprak Sağlam, Kaan Çakır) ayrı bir sempatim var önceki bazı projelerinden. Şevval Sam’ı da severdim gençliğinde. Genç tayfadan ise sadece 2 kişiyi tanıyordum önceden sadece: Bora Cengiz ve Survivor sayesinde Hilmicem İntepe.

Alara ve Yıldız’ı biraz kafa ağrısı buluyorum, geri kalan bütün karakterlerden memnunum. Alperen Duymaz, son derece başarılı bir oyuncu çıktı. Sosyal medyada da bolca konuşulduğu üzere yeni bir Aras Bulut İynemli olması muhtemel. Onun kadar yetenekli değil elbette şu an için ama ondan daha karizmatik olduğu aşikar. Bu da azımsanmayacak sayıdaki Hilmicem fanları ile beraber dizinin genç kız izleyici kitlesini tavan yaptıran en büyük etken zaten. Dilan Çiçek Deniz’de de ekrana acayip seviyede yakışma ve bir fotojeniklik hakim. Tatlı bir kız kesinlikle. Gözde’nin hastasıyım zaten. Serhan Onat’ı Uzay rolünde izlemesi ise inanılmaz keyifli. Role çok yakışmış gerçekten. Dizideki favori karakterim diyebilirim Uzay için.

Benim dizi ile ilgili söyleyeceklerim bu kadar. Gittiği yere kadar! İzleyecek olanlara iyi seyirler.

57bb50a6c03c0e2914a367fd

FRAGMAN

1300070_620x410

57bc9f74cbbf340d70a32207

bodrum-masali1283852_6526a1dc372569fa203b04d4a99da556

1283852_620x410