Sean Bean, Accused'da

Sean Bean, Accused’da

Bazılarımız onu Sharpe olarak tanıdı, kimimiz Boromir olarak bağrına bastı, bazılarımız ise Ned, Ned diye nice nicesine sarıldı. Elbette, Sean Bean‘den bahsediyoruz. Oyuncu, bu yıl BBC One’da 2. sezonu yayına girecek olan Accused isimli dizide yer alacakmış.

İlk sezonu BBC One’da 2010’da yayınlanan Accused, bir antoloji dizisi. Yani her bölümü birbirinden bağımsız konuları ve farklı oyuncuları içeren bir dizi. Dizide ortak nokta, her bölümün kahramanının bir suç işlemiş olmakla suçlanıyor ve davasının sonuçlanmasını bekliyor oluşu. Kendilerini kodeste bulan kahramanlarımız, acaba gerçekten suçlular mı, cezayı hak ediyorlar mı?

6 bölümlük ilk sezonunda Christopher Eccleston, Benjamin Smith, Juliet Stevenson, Andy Serkis, Marc Warren ve Naomie Harris başrollerde yer almıştı.(Dizinin, Christopher Eccleston’ın başrolde olduğu ilk bölümünün pek kısa tanıtım filmini şurada bulabilirsiniz.)BBC, bugün yaptığı açıklamayla 2. sezonun iki bölümündeki başlıca rolleri kimlerin canlandıracağını paylaştı. Başlangıç tarihi hala belli olmayan bu sezonda Sean Bean dışında, Stephen Graham (Boardwalk Empire, Occupation, This Is England) ve 2 Bafta ödüllü aktris Anna Maxwell Martin‘i (South Riding, The Night Watch, Bleak House) izleyecekmişiz.

— Dikkat! Alttaki paragraf, Sean Bean’li bölüme dair az da olsa fikir verir. —
Sean Bean, dizide İngilizce öğretmeni Simon’ı canlandıracakmış. Anlaşılan o ki Simon’ın çoklu kişilik bozukluğu varmış ve diğer kişiliği (“alter”i) bir hanımmış.

Eh biz de buyurup buradan yakarız artık, değil mi sevgili izleyenler..? ;)