Ay Yapım‘ın Türk televizyon ekranını güzelleştirme çabalarının son halkası olan Son dizisi dün itibariyle izleyiciyle buluştu. Her ne kadar zaman zaman bitmek tükenmek bilmeyen, orijinalinden fersah fersah uzak uyarlamalar yapsalar da başı sonu belli olan ve gereksiz uzatmaların yer almayacağı bu diziyle kalite arayanların gönlünü tekrar kazanmaya kararlılar. Tanıtım filmleriyle ilk dikkatleri çektiler bile. Gelin, konusu kadar oyuncu kadrosuyla da dikkat çeken bu diziyi biraz yakından tanıyalım.Yazının devamı, ilk bölüm ispiyonu içerebilir.

“Aslında hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Mutlu bir evlilik… Birbirine aşık bir karı-koca… Çocuklarının üzerine titreyen anne-baba… Şüphesiz, yalansız, güven dolu bir ilişki… Bir gün tüm hayatınızın aslında koca bir yalandan ibaret olduğu gerçeği yüzünüze bir tokat gibi çarpabilir…” diye tanıtıldı dizi henüz başlamadan.
Kocasının bineceği uçağın kaza yapmasıyla hayatının tamamen yalanlardan oluştuğunu öğrenen bir anne ve eşin OLAYLAR silsilesi sonucu kendini hiç tanımadığı, bilmediği bir yerde bulmasını izleyeceğiz. Dizinin asıl konusu da bu “OLAYLAR”dan oluşacak. Elimizde olan tüm bilgi buyken, dizi cevap vermekten çok sorular üzerinden gidecek gibi.Dizinin yönetmen koltuğunda ay yapımın kadrolu çalışanlarından ve Ezel dizisinin de yönetmenliğini yapmış Uluç Bayraktar bulunuyor. Senaryosu Berkun Oya‘ya ait olan dizinin müziklerini ise yine bir Ay Yapım gediklisi olan Toygar Işıklı yapıyor. Gelin karakterlere ve hangi oyuncu tarafından canlandırıldıklarına yakından bakalım.

Yiğit Özşener‘in canlandırdığı karakter, 30’lu yaşlarında bir doktor. Ailesini küçükken bir trafik kazasında kaybeder. Halaları yanlarına alacakken, aile dostları olan bir aile (Halil ve Ali’nin ailesi) çevresinden kopmaması için onu yanlarına alır. Aylin ile evli olan Selim’in 7-8 yaşlarında bir oğlu bulunmaktadır. Bir üniversitede profesör olmaya çalışmaktadır.

Nehir Erdoğan hayat veriyor karaktere.Aylin, 30’lu yaşlarında çekici bir kadın; Selim’in karısı. Kocasının en yakın arkadaşı ve birlikte büyüdükleri Halil’le ortak oldukları bir mimarlık şirketi var. Kocası için her şeyi yapabilecek, kocasına ve ailesine düşkün, çalışkan bir kadın.

Usta oyuncu Erkan Can canlandırıyor.50 yaşında. Kaçakçılık ve organize suçlarda başkomiser. Halil’in ağabeyi. Yakında emekli olmaya karar vermiş. Selim, bir nevi elinde büyümüş. O yüzden Selim’i de kendi kardeşi gibi görüyor. Karısı Feride ile çocuksuz, mutlu bir hayat sürmekteler. Kararlı, sezgileri kuvvetli bir başkomiser.

Berrak Tüzünataç‘ı izliyoruz Alev rolünde.20’li yaşlarındadır. Genç yaşında babasını kaybeden Alev, sorunlu bir gençlik dönemi geçirmiştir. Annesiyle fazla yakınlığı yoktur. Şüpheci ve önsezilerine göre hareket eden bir karakterdir. Amerika’da fotoğrafçılık eğitimi almıştır. Halil’le pek de mutlu olmayan bir evlilikleri vardır.

Engin Altan Düzyatan canlandırıyor Halil karakterini.36 yaşında, Aylin ile kurdukları şirkette çalışıyor. Mimar. Ali’nin kardeşi, Selim’le de beraber büyümüşler. Kendisini olumlu anlamda yetiştirmiş. Karısını sevse de onun problemli ruh hali sebebiyle evlilikleri pek yolunda gitmiyor. Sorunlu bir evlilikleri var

Karakterler aşağı yukarı böyle. Diziye eğlenceli ve bilgi veren bir de site yapmışlar. Dizinin zaman çizelgesini, karakterlerin özelliklerini ve çeşitli duvar kağıtları bulabiliyoruz. (Karakter yorumlamalarında henüz pek bilgimiz olmadığı için siteden esinlendim). Ayrıca bir de Youtube kanalı açmışlar. Henüz karar vermek için erken olsa da diğer diziler gibi sündürülmeyecek olması bir adım öne geçiriyor. Bekleyelim görelim.Dizinin internet sitesi: http://www.son.tv.tr/Yayın günü: PazartesiKanal: ATVİyi seyirler…Tanıtım filmleri:

http://www.youtube.com/watch?v=OTfy7fEwQd0