22dakika’da türk dizilerini görmeye alışık değiliz belki ama, izlediğinizde çok kaliteli bir yapım olduğunun farkına varacağınız show tv’nin yeni dizisi ezel, daha ilk bölümünden farklı bir yapıya sahip olduğunu gösterdi bize. ilk 5 bölümü ile reytinglerde zirveye oturarak, pazartesi akşamlarının vazgeçilmezi oldu.

Başrollerinde kenan imirzalioğlu, cansu dere, yiğit özşener, Barış Falay gibi başarılı isimler yer almakta.
Ezel, bir bakıma modern bir Monte Kristo hikayesi. Arkadaşları ve sevdiği tarafından ihanete uğrayıp, intikam aşkı ile yanıp tutuşan bir gencin, ömer’in hikayesi.
Monte Kristo denilince aynı olay örgüsünü beklemeniz de hata olur. Çok başarılı bir anlatım tekniği var. Özellikle Ömer rolü için seçilen oyuncu, çok iyi bir seçim olmuş.

Ömer

Ömer

Dizide Lost izleyenlerin aşina olduğu flashback tekniği kullanılmakta. türk dizilerinde görmeye alışkın olmadığımız, faklı bir çizgisi var. çekim teknikleri ve müzikleri ile bile farkını belli ediyor. küçük mantık hataları da barındırmıyor değil ama o kadar kusur kadı kızında da olur değil mi. :)
Dizi hakkında fazla bilgi verip, izlememiş olanlar için, heyecanını kaçırmanın yersiz olacağını düşünüyorum. Umarım bu çizgisinden sapmadan, bu başarıyı devam ettirir. Henüz izlememiş olanlara şiddetle tavsiye ediyorum. Dizi kirliliği yaşadığımız ülkemizde, böyle kaliteli yapımları görmek her zaman mutlu edecektir bizi.
Ayrıca dizinin facebook fan sayfası en yakın rakibi kurtlar vadisi pusu‘ya150binlik bir fark atarak zirveye oturmuştur.
Dizi pazartesi akşamları 20:00’da show tv‘de yayınlanmakta. hiç izlememiş olanların ortadan başlamadan, geçmiş bölümleri bir şekilde izlemelerini tavsiye ediyorum.