Tehran’dan sonra bir diğer İsrail yapımı dizi daha Apple TV+ ekranlarına geliyor.

2020’nin Haziran ayında İsrail’in HOT kanalında yayınlanan, yaratıcılığını, yazarlığını ve yönetmenliğini Sigal Avin’in üstlendiği Losing Alice adlı 8 bölümlük neo-noir gerilim dizisinin küresel haklarını alan Apple TV+, diziyi 22 Ocak’tan itibaren yayınlamaya başlayacak.

Sinematografisini Rotem Yaron, kurgusunu Yael Hersonski, müziklerini Assa Raviv ve Tom Armony’nin yaptığı dizinin kadrosunda Ayelet Zurer, Lihi Kornowski, Gal Toren, Yossi Marshek ve Shai Avivi yer alıyor.

Dizi, bir zamanların üretken bir yönetmeni olan 48 yaşındaki Alice’i (Ayelet Zurer) merkezine alıyor. Kocası David’in (Gal Toren) oyunculuk kariyerinin en iyi dönemlerini yaşadığı zamanlarda Alice, çocuklarını yetiştirmek için kariyerini bırakıp geri adım attığında kendisini kaybolmuş hisseder.

Alice, bir gün trende yolculuk yaparken, baştan çıkarıcı 24 yaşındaki genç senaryo yazarı olan Sophie’yle (Lihi Kornovski) tesadüfen bir karşılaşma yaşar. Alice, hem Sophie’ye hem kocası David’in başrolünde olacağı filme takıntılı hale gelir. Alice’den projeyi yönetmesi istendiğinde, alışılmadık bir aşk üçgenine girer ve sonunda güç, ilgi ve başarıya ulaşmak için ahlaki bütünlüğünü teslim eder. Bu karşılaşma Alice’i ne pahasına olursa olsun başarıya doğru saplantılı bir yolculuğa çıkarır.

Losing Alice, izleyiciyi kahramanın zihnine ve bilinçaltına götüren, tatmin edici derecede karmaşık bir anlatıda flashback ve flash-forwardlar kullanan heyecan verici sinematik bir yolculuk sunuyor. Faust efsanesinden esinlenen dizi, kıskançlık, suçluluk, yaşlanma korkusu ve kadınların kendi aralarında ve birbirleriyle kurdukları karmaşık ilişkiler gibi konuları araştırıyor. Ama her şeyden önce Losing Alice, bu devirde hala nadir bulunan kadın yönetmen için bir aşk mektubu.

Dizinin ilk 3 bölümü 22 Ocak Cuma günü yayınlanacak. Kalan 5 bölüm ise haftada 1’er bölüm şeklinde ekranlara gelecek.

Kaynak