Lost 6. Sezon Teaser Afişi

Lost 6. Sezon Teaser Afişi

Lost‘la ilgili yeni haberler var. 2010’un şubat’ında izleyiciye sunulacak Lost’un 6. sezonu hakkında yeni ipuçları, dizinin yapımcılarından Damon Lindelof ve Carlton Cuse tarafından verildi.24 Temmuz’da başlayıp, üç gün süren Amerika’nın efsaneleşmiş San Diego Comic Con çizgi roman festivalinde yapılan Lost paneli, izleyicilere yeni bilgiler getirdi. Paneldeki ipuçlarını sıralamak gerekirse durum şöyle:

Damon Lindelof

Damon Lindelof

– 6. sezon son sezon olacak ve toplam 17 bölüm sürecek.- 5. sezonda oluşturulan zaman döngüsü kapatılacak. Zaten dizinin karışıklılığıyla düşen izleyici sayısını ancak böyle toparlayabilirler.- İlk sezondan beri görmediğimiz karakterlere yer verilecek. Bu da son sezonun sonunda gerçekleştirilen hamlenin başarılı olup olmayacağı konusunda önemli bir ipucu.- Lindelof ve Cuse’un dizi ile ilgili izlettikleri üç video, aslında dizinin iskeleti hakkında da bilgiler veriyor.

Oceanic Airlines Reklamı

Oceanic Airlines Reklamı

İzletilen ilk video olan Oceanic Airlines reklamındaki sesin söylediği “30 yıllık mükemmel güvenlik rekoruyla sizi güvenle taşıyor” cümlesi oldukça açıklayıcı. 1979 yılında kurulan Ocenic Airlines’ı adaya düşen elemanların kurması muhtemel. 30 yıllık kazasızlık durumu ise kazadan öncesine gidip, kazayı geriye aldıkları anlamına geliyor olabilir.

Hugo Reyes - Mr. Clucks fast food zinciri

Hugo Reyes – Mr. Clucks fast food zinciri

– İzletilen ikinci video Hugo Reyes’in sahip olduğu Mr. Clucks fast food zinciri reklamı. Bu reklamda Hugo Avustralya’daki eşsiz yemek tecrübesinden söz ediyor. Yani Oceanic 815 no.lu uçusunu tamamlamış, Hugo da Los Angeles’a dönmüş. Bu da demek oluyor ki 5. sezondaki uğraşlar sonuç vermiş, elemanlar kazayı geri alabilmişler.

Kate Austen - Aranıyor!

Kate Austen – Aranıyor!

– Son video ise bir reality show videosu. Buradan izleyebileceğiniz video, Kate Austen’ın Amerika’nın en çok aranılan suçlusu olduğu bilgisini aktarıyor. Buradan çıkarılacak sonuç, Faraday’ın planı uçuşu engellemeyi başarırken, bundan sadece adadaki elemanların etkilenmesi. Yani Kate, aynı şekilde suçlu ve kaçak olarak hayatına devam edecek. Bana kalırsa, “suçlu her zaman suçludur” tezinden yola çıkarak ve adaleti sağlama durumunu perçinlemek için Kate, 6. ve final sezon sonunda ya hapishaneye ya da mezara gidecektir.

– Zamanda yolculuk ve ileri gidişler (flashforward) son sezonda olmayacak. Diğer sezonlardan daha farklı ve daha hızlı bir dizi izleyeceğiz.

– 6. Sezonda Richard’ın geçmişiyle ilgili şeyleri öğreneceğiz.

– Panelin sonunda Charlie’yi oynayan Dominic Monaghan‘ın sahnede görülmesi, fakat panele katılmaması, Charlie’nin de muhtemelen son sezonda görüneceğini bize gösteriyor.

Paneli youtube’dan izlemek için, sırasıyla 1, 2, 3, 4 adreslerini takip edebilirsiniz.