Matthew Fox - Monte Carlo TV Festivali'nde

Matthew Fox – Monte Carlo TV Festivali’nde

Bu haber çeşitli lost sitelerine dağılalı birkaç gün oluyor, ama 22dakika okurları da eksik kalmasın dedim.lost‘un sonunu bilen nadir insanlardan biri olduğu söylenen Matthew Fox (Jack Shephard) geçenlerde 6. sezona dair bir iki ipucu verdi.(Gerisi, 6. sezona dair hafif spoil içerebilir.)


tv.com’un haberine göre Fox, katıldığı Monte Carlo Televizyon Festivali‘nde bir basın toplantısında Lost’la ilgili sessizliğini bozdu. Jack’in bu açıklmalarının bulunduğu toplantının videosunu 3 parça halinde şu adreslerden 1 , 2 , 3 izleyebilirsiniz.

Öncelikle, Fox dizinin sonunu bildiğini onayladı. Böylece bu konu kesinleşmiş oldu.

5. sezon, 6. sezonun nasıl başlayacağına dair çeşitli spekülasyonlara yol açarak sona ermişti. Sezon finalinde Jack, hidrojen bombasını patlatmanın kaderi olduğuna ve bunun adayla ilgili bütün yaşadıklarını sileceğine inanıyordu.Fox’un konuşmasından bazı alıntılar şöyle :* “6. sezon, kader sorusuna yanıtla başlayacak ve bence şaşırtıcı, hatta kafa karıştırıcı bir başlangıç olacak. Zamanda ileri geri gitmeler birleşecek ve sezon boyunca tek zaman çizgisinde ilerlenecek. Daha fazla flashback (zamanda geri gitme) vs. olmayacak. Adada dizinin sonuna dek daha sabit bir zaman çizgisinde ilerlenecek.”* “Yapımcıların yarattığı bulmacanın tüm küçük parçaları, tüm ipuçları çok önceden hikayeye konmuştu… İzleyicinin inancını kaybettikleri yerlerde bile ne yaptıklarını biliyorlardı. Dizi de bunu, ne yaptıklarını bildiklerini ispatlayacak, çünkü bütün taşlar yerine oturacak.”* “son sezonda, jack ve locke’ın başa baş gideceklerini baştan beri biliyordum. Terry (O’Quinn) ile (John Locke) daha yapacak çok işimiz var.”* “Bence dizi çok güçlü bir sonla bitecek. Üzücü ve güzel şekilde bitecek. Bence, çok tatmin edici, kurtarıcı ve güzel bir son olacak. Damon‘la (yapımcı damon lindelof) her konuştuğumda, bu konuda konuşmanın ne kadar şaşırtıcı ve dokunaklı oluğunu farkediyorum. Jack karakteri sayesinde birlikte çok şey paylaştık.”