Mackenzie Davis (Halt and Catch Fire) ve Himesh Patel (Yesterday), Maniac dizisinin yaratıcılarından Patrick Somerville ve Paramount TV’nin yapımcısı olduğu, Emily St. John Mandel’in uluslararası çok stan kitabından uyarlayacak 10 bölümlük limitli kıyamet sonrası dramasının başrol oyuncuları oldular.

Patrick Somerville’ın kitabı ekran için uyarlayıp senaryosunu yazacağı ve yürütücü yapımcısı olacağı Station Eleven, birden fazla zamanda geçecek bir öykü anlatacak. Yıkıcı bir grip virüsünün dünya nüfusunun %99’dan fazlasını öldürmesi, 2. haftada medeniyetin çökmesi ve 20 yıl sonra hayatta kalanların dünyayı yeniden inşa etme ve yeniden hayal etmeye çalışmalarının hikayesi.

Türkçeye İstasyon On Bir adıyla çevrilen roman, altı kişinin hayatlarının kesişmesini anlatıyor. Meşhur aktör Arthur Leander; son anda grip konusunda uyarılan Jeevan (Himesh Patel); Arthur’un ilk eşi Miranda; Arthur’un en eski dostu Clark; Seyyar Senfoni’deki bir oyuncu olan Kirsten (Mackenzie Davis) ve kendi kendini peygamber ilan eden esrarengiz kişi.

Mackenzie Davis, aktör ve müzisyenlerden oluşan küçük Shakespeare tiyatro topluluğundaki sanatçı Kirsten Raymonde’ı canlandıracak. Bu grup dünyanın çeşitli yerlerini dolaşarak oyunlar oynayıp, konserler vermektedir. Kendilerine “Seyyar Senfoni” adını verdiler ve kendilerini sanat ve insanlık kalıntılarını hayatta tutmaya adadılar. Patel, grip salgını sonrası lider olmak zorunda olan işsiz bir kayıp ruh Jeevan’ı canlandıracak.

10 bölümlük limitli dizinin 2020’nin bahar aylarında izleyicinin karşısına çıkması bekleniyor. Hiro Murai (Barry, Atlanta), yönetmen ve yönetici yapımcı olarak projeye katıldı. Scott Steindorff, Scott Delman, Dylan Russel, Nate Matteson, diğer yönetici yapımcılar.

Kaynak 12