Netflix’in Meksika yapımı yeni dizisi Madre Solo hay Dos, 20 Ocak 2021 tarihinde görücüye çıktı. Komedi drama türündeki dizinin yaratıcıları Carolina Rivera ve Fernando Sariñana. Bu ikiliye yapımcı koltuğunda Juan Uruchurtu ve Alexis Fridman eşlik etmişler. 9 bölümden oluşan dizinin bölüm süreleri 35-42 dakika aralığında değişmekte.

Dizinin konusu ise kısaca şöyle:

Doğumdan 4 ay sonra bebeklerinin hastanede görev yapan dikkatsiz bir hemşire tarafından değiş tokuş edildiği fark edilen 2 kadın, bu süreçte kendilerinin olmayan bebeklere bağlanmışlardır. Her 2 bebekten de kopmak istemeyen kadınlar, yeni hayatlarına uyum sağlamak için bir plan geliştirirler: Tek ve özel bir aile yaratmak. Sivri/törpülenmemiş birer karaktere sahip olmaları ve birbirlerinden hiç haz etmiyor oluşlarının ise onlara bu süreçte epey sorun çıkaracağı aşikar.

Dizinin başrollerini başrollerini Ludwika Paleta ve Paulina Goto paylaşıyorlar. Kadroda ayrıca Martín Altomaro, Liz Gallardo, Oka Giner, Javier Ponce, Dalexa ve Elena del Río gibi isimler bulunuyor.

Paleta’nın karakteri Ana, kırklı yaşlarının başlarında işkolik bir iş kadını. Doğum yaptığı gün bile kocasından gizli gizli çalışıyormuş. Bir oğlu ve bir kızı daha bulunan Ana yeni kızına daha fazla vakit ayırmayı ve en azından bir sene çalışmayıp evde kalmayı planlamakta. Varlıklı, kibirli ve alaycı bir kadın olan Ana, kızını kafasındaki plan ve program dahilinde sistemli bir şekilde yetiştirmek istiyor.

Goto’nun karakteri Mariana ise üniversite öğrenimi devam eden genç ve bekar bir anne. Sabit fikirli ve asabi bir genç kadın olan Mariana, kendisi gibi bekar olan annesiyle birlikte yaşamakta ve kızının babasının kızının yanına yaklaşmasını ısrarla istememekte. Mariana ve annesinin maddi durumlarının pek iyi olmadığını da belirtmek gerek.

Gallardo, Mariana’nın hoş görünümlü, işveli annesi Teresa karakterine hayat veriyor. Ana’ya yakın yaşlarda olan genç anneannemiz, torununun babasının torununun hayatında olmasını tercih ediyor. Kızından daha genç yaşta anne olan Teresa, hayatında bir baba olmadan büyüyen kızının aksine torununun böyle bir şansa sahip olmasını istiyor.

Ponce, Mariana’nın kızının babası Pablo karakterini canlandırıyor.

Altomaro’yu Ana’nın kocası Juan Carlos karakteriyle izliyoruz. (İlk Bölüm İspiyonu/Spoilerı) Juan Carlos ve Teresa, yakın zaman içerisinde bir ilişki yaşamışlar.

Giner, Mariana’nın sevgilisi Elena karakterine hayat veriyor.

Río, Ana’nın asistanı Cynthia karakteriyle karşımıza çıkıyor.

Dalexa ise Ana’nın büyük kızı Ceci karakterini canlandırıyor.

Dizinin ilk bölümünü izledim ve idare eder buldum. Pembemsi, eğlenceli bir dizi olduğunu söylemek mümkün. Ana karakteri fena olmamış ama Mariana’ya pek ısındığımı söyleyemem. Teresa’yı sevdim; Juan Carlos ve Pablo’nun da diziye yeterli katkıyı verebileceğine inanıyorum.

Bu da dizinin fragmanı: