280888-malcolm-in-the-middle

KÜNYE

Türü: Komedi (Kahkaha Efektsiz, Tek Kamera)

Sezon – Bölüm Sayısı: 7 Sezon, 151 Bölüm

Yayın Aralığı: 9 Ocak 2000 – 14 Mayıs 2006

Süre: 22 dk.

Mutfaktakiler: Linwood BoomerMichael GloubermanJames SimonsDon Voorhies

Kanal: FOX

IMDBWikipedia

malcolm_in_the_middle_2_-_h_2015

Dizimiz, sosyo-ekonomik seviyesi düşük, kalabalık bir ailenin 4 oğlundan biri olan Malcolm’ı merkezine alan bir aile komedisi. Dizinin ismi de zaten buradan geliyor: Malcolm In The Middle. Ama kamera sadece Malcolm’e odaklanmıyor tabii ki. Ailenin tüm fertlerinin içinde bulundukları eğlenceli durumları yeterli süre dağılımıyla izleme şansını yakalıyoruz.

the-best-seasons-of-malcolm-in-the-middle-u1

Sıradan işlerde çalışıp, ailelerinin kıt kanaat geçimlerini sağlayan Lois ve Hal ikilisi, her biri ayrı ayrı baş belası olabilen 4 erkek çocuğa sahip.

Ailemizin babası Hal, kendi halinde, hayattan fazlaca bir beklentisi olmayan, küçük şeylerle mutlu olmasını bilen, rahat bir adam. Acayip işlere sarmaya meraklı, normal görünen şeylere bile farklı yaklaşımlar getirebilen, yaptığı şeylerle ve verdiği tepkilerle sizi her an şaşırtabilme potansiyeli olan biri. Karaktere hayat veren isim, Breaking Bad‘den tanıdığımız Bryan Cranston.

bryan-cranston-malcolm

Hal

Hal, bu kadar rahat bir adam olunca ailenin reisi olma unvanı haliyle ailemizin annesi Lois‘e kalıyor. 4 yaramaz erkek çocuğunu disipline etmek kolay bir iş değil. Hal’i de sayarsak 5 aslında! ;) Doğal olarak bir disiplin delisi olmak zorunda kalan karakterimiz, çocuklarını hizaya sokabilmek için birbirinden ilginç disiplin ve sorgulama taktiklerine başvuruyor, akla gelmez binbir türlü ceza ile onları ehlileştirmenin yollarını arıyor. Bu işte uzmanlaşan Lois’i kolay kolay kandırmak da mümkün değil! Haliyle çocuklarının çok çekindiği ve korktuğu bir anne Lois. Tabii ki çocuklarını çok seviyor ve onları çok önemsiyor. Karaktere Jane Kaczmarek hayat veriyor.

Malcolm-la-mere-de-Malcolm-Jane-Kaczmarek-revient-dans-un-pilote_image_article_paysage_new

Lois

Oğlanlardan en büyüğü, yatılı askeri lisede okuyan Francis. Ailenin sorun çıkarmaktan en fazla zevk alan üyesi. Hobi olarak, sırf eğlence için sorun çıkaran biri diyebiliriz onun için. Bu sorumsuz hareketlerinin sonucu olarak da annesi tarafından evden uzaklaştırılıp disipline olması için yatılı askeri liseye gönderilmiş zorla. Ama onu askeri lise bile disipline edemiyor tabii ki! Orada da binbir türlü sorun çıkarmaya devam ediyor. Hatta telefon konuşmaları ile de kendisine aşırı seviyede saygı duyan ve onu çok seven diğer erkek kardeşlerine sorun çıkarmalarında veya çıkardıkları sorunlardan paçayı sıyırmaları konusunda yardımcı olup evdeki sorunlara katkı sağlamayı da ihmal etmiyor. Karakteri Christopher Masterson canlandırıyor.

884fdd4956e4ba44e6cfaa29b233a916

Francis

Francis’in bir küçüğü Reese de tam bir baş belası. Ailenin en aptal üyesi. Haliyle zevk için çıkarmaya çalıştığı sorunlar veya sorunlara getirdiği çözüm önerileri epey aptalca kaçabiliyor. Çoğu sorununun çözümünü şiddette arayan biri, okulunun kabadayılarından. Bir kızdan hoşlandığında ise tamamen kendini kaybediyor, azıcık aklını da yitirip saçma salak tepkiler gösterebiliyor. Karaktere Justin Berfield hayat veriyor.

Reese’in bir küçüğü, dizimize adını veren Malcolm. Ailenin en zeki üyesi. Normal bir şekilde öğrencilik hayatına devam ederken bir öğretmeninin dikkatini çeken Malcolm’ın girdiği zeka testinde IQ‘su deha seviyesinde çıkınca (165) okulun özel sınıfına alınır ve öğrencilik hayatı bir anda değişir. Artık okulun en fazla dalga geçilmeye müsait öğrencileri olan Krelboynelardan biri olmuştur. Tabii bu yeni sınıf arkadaşlarına uyum sağlaması o kadar da kolay olmayacaktır. Ağabeyi Reese kadar saçmalamasa da o da bir kızdan hoşlandığında garip tepkiler verebiliyor. Ailenin erkeklerinin genetik kusuru işte! :)

Evde bir sorun çıktığında diğer kardeşleri çözüm için onun yüksek zekasından medet umuyor. Annesinin verebileceği tepkiler üzerine kafa yorarken ise bu konuda ekstra tecrübeye sahip Francis’ten bolca fikir almayı da ihmal etmiyor. Herkesin kolayca kanının kaynayabileceği sevimli çocuk, akıllı bıdık. Francis’in kendisi dışında ailedeki en normal insan olduğunu düşünmesi ve ona olan hayranlığı ise en büyük handikabı bana göre. Karaktere Frankie Muniz hayat veriyor.

Ailenin en küçük oğlu ise Dewey. Ailenin en anormal üyesi. Farklı bir kafa yapısı, farklı bir hayal dünyası var. Aptal desen aptal değil, zeki desen zeki değil, garip bir çocuk. Tıpkı babası gibi ailenin tepkileriyle şaşırtan üyelerinden biri. Çoğu zaman sürüye uymayı tercih ediyor olsa da kalabalık aile içinde unutulduğu zamanlarda sıkıntı çıkarmadan kendi işini kendi görmeye çalışan, o ya da bu şekilde şekilde başının çaresine bakmayı öğrenmiş bir çocuk. Karakteri Erik Per Sullivan canlandırıyor.

malcom

Malcolm – Dewey – Reese

Bunların dışında dizide en çok karşımıza çıkan 2 karakter şunlar:

Stevie-from-Malcolm-in-the-Middle

Malcolm’ün üstün zekalılar sınıfındaki en yakın arkadaşı Stevie. Aşırı yavaş konuşmaları ile ünlü karaktere Craig Lamar Traylor hayat veriyor.

640 (1)

Lois ile aynı iş yerinde çalışan, ona delicesine vurgun şapşal aşık Craig. Karakteri David Anthony Higgins canlandırıyor.

landscape-ustv-malcolm-in-the-middle-cast-shot

Tırıvırı Bilgiler ve Yazarın Görüşü

Hatam varsa affola! İzleyecek olanlara iyi seyirler.

Dizi Jeneriği

Fragman

O zaman nasıl görünüyorlardı, şimdi nasıl görünüyorlar?

6f804c8ec387ba88973b34a8fa6e63b8

Hal’in zıvanadan çıktığı anlardan biri

640

Üç silahşörler

Lois_Topless

Bu ailede çıplaklık çok büyük bir tabu değil demiş miydim?

144174958381

Mutlu aile fotoğrafı! Yersen! :)

enhanced-25336-1411069606-11

Haftalık tıraş seanslarından biri

Stock_Car_Races

Suç sonrası üzerine masumluk çökmüş ikili

tv_pic_001_153_jane-kaczmarek_malcolm-in-the-middle-MOTION

Aradığınız anneye ulaşılamıyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz. Şimdi ise ne haliniz varsa görünüz! :)

malcolmitm-1x2-kp1

Klasikleşmiş telefon görüşmelerinden biri

Malcolm_In_The_Middle0297

Disiplin, hastalık falan dinlemez!

Screen-Shot-2016-03-04-at-09.31.02

Sorgudan asla kaçamazsınız!

malcolminthemiddlejanekaczmarek_620_012813

Annelik, tam zamanlı bir meslektir.

Malcolm-in-the-Middle

Babalık bir tık daha rahat sanki! :)

Malcolm-in-the-Middle1

Hık demiş burnundan…

s-33-406-33406-xlarge

Olay aslında birbirini tamamlayabilmekte…