Outcast Wallpaper

Robert Kirkman denince herkesin aklına şu anda AMC kanalında 6 sezonu devirmiş olan efsane dizi The Walking Dead gelir. Dizinin uyarlandığı çizgi romanın yazarıdır ve dizinin yapımcılarından da biri. Bunun dışında Fear the Walking Dead dizisinin ekibinde de bulunuyor. Peki, The Walking Dead yazdığı tek çizgi roman serisi mi? Tabii ki de hayır. Kendisinin birçok çizgi romanı var ama bizi şu anda egzorsizm temalı çizgi romanı Outcast ilgilendiriyor. HBO‘nun kardeş kanalı olan CineMAX de çizgi romandan dizi uyarlama furyasına kendini kaptırdı ve Outcast‘i bizlerin beğenisine sundu.

Outcast1

KİMLİK BİLGİLERİ:

Tür: Korku, Dram, Doğaüstü, Egzorsizm

Sezon – Bölüm Sayısı: 1 sezon, 10 bölüm

Onay Durumu: 2. sezon onayı mevcut

Yapımcı: Robert Kirkman

Kanal: CineMAX

WikipediaIMDbResmi SiteFacebookTwitterOutcast2

KONU:

(İlk bölümden ispiyon “spoiler” içerir!!)

Kyle Barnes, küçüklüğünden beri doğaüstü güçler tarafından rahatsız edilmektedir, 8 yaşındayken annesi iblisler tarafından ele geçirilmiştir, uzun bir süre korku içinde yaşamış ve şiddet görmüştür. Bu yaşadıklarından sonra bir ailenin yanına evlatlık olarak verilir. Zaman geçer ve Kyle evlenir. Ancak talihsizlik yakasını yine bırakmaz. Bu sefer eşi iblis tarafından ele geçirilir. Tüm bu olanlardan kendisini sorumlu tutarak kaçar.

Aradan yıllar geçer ve annesi ile yaşadığı eve geri döner. 5 ay boyunca hiç dışarı çıkmaz ve tabiri caizse tam bir çöp evde yaşamaktadır. Bu sırada kasabada bir çocuğun garip davranışlarda bulunduğu haberini alır ve evden çıkmaya karar verir. Çocuğun evine gider ve orada Rahip Anderson ile karşılaşır. Çocuk ile karşılaştığında tüm bu olanlar, eski anılarını canlandırır.

Şimdi Rahip Anderson‘ın da yardımlarıyla bazı cevaplar aramaya başlayacak. İblis neden peşinde? Tüm bunların suçu kendisine mi ait? Kaderinde ne var? İşte bu sorulara cevap ararken ortaya çıkacak cevaplar hem dünyanın hem de kendisinin kaderini belirleyecektir. Acaba Kyle özlem duyduğu normal bir hayata kavuşabilecek mi?

Outcast3

KARAKTERLER:

Kyle Barnes     Kyle Barnes:

Tüm hayatı boyunca doğaüstü zorluklarla uğraşmak zorunda kalmış biri. Normal bir hayata aşırı özlem duyuyor. Tüm yaşanan olaylardan sonra hemen hemen herkes kendisine karşı mesafeli ve onu suçluyorlar. Kasabadaki küçük çocuğa olanlardan sonra bazı cevaplar aramaya başlıyor. Bakalım bu cevaplar kendisini nereye götürecek?

Kyle Barnes rolünde karşımıza Patrick Fugit çıkıyor. Kendisini daha önce E.R. ve Full Circle dizilerinde görmüştük.


Anderson     Rahip Anderson:

Kyle‘ın küçükken yaşadıklarını gördükten sonra doğaüstü varlıklara ve iblis ele geçirmelerine inanmaya başlamış. Bununla birlikte onlara karşı faaliyete geçmiştir. Bunun bir hastalık olmadığına inananlardan biridir. Kyle‘a sorularına cevap aramasında yardım edip yol gösterecek olan kişidir.

Rahip Anderson rolünde Philip Glenister‘ı görüyoruz. Kendisini en iyi Life on Mars ve Ashes to Ashes dizilerinden hatırlıyoruz.

Megan - Mark - Giles - Allison

Megan – Mark – Giles – Allison

Tüm kadroya buradan ulaşabilirsiniz.

Outcast5

SON SÖZ:

Bu dizinin haberi ilk çıktığı andan itibaren heyecanla bekliyordum. Bu heyecanımın sebebi hem egzorsizm temasının olması hem de dizinin cüretkâr bir kanal olan Cinemax‘ta yayınlanacak olmasıydı. Bu temalı diziler kesinlikle kablolu kanallarda yer almalı çünkü içermesi gereken sahneleri en rahat onlar yayınlayabilir. Şu ana kadar izlediğimiz kadarıyla da oldukça iyi bir iş çıkartıyor Cinemax.

Eğer şeytan ele geçirmesi, şeytan çıkarma konularını seviyorsanız ve içinizde bu tarz bir şeyler izlemeye karşı bir açlık varsa Outcast‘i kesinlikle hemen denemelisiniz. Yıllar önce yayınlanan kült film The Exorcist‘i (Şeytan) sevdiyseniz bunu da seveceğinizi düşünüyorum. Dizinin ilk sezonunun 10 bölüm süreceğini ve ikinci sezon onayını da henüz başlamadan aldığını bir kez daha hatırlatalım. İzleyecek olanlara iyi seyirler dilerim.

Tanıtım Fragmanı:

https://www.youtube.com/watch?v=AUASkKkVszI

 

Outcast Ending