CBS‘in 2016-2017 sezonunda ilk kez bizlerle buluşturduğu komedilerden Man With A Plan’in tanıtımına hoş geldiniz.

KÜNYE

Türü: Komedi (Kahkaha Efektli)

Sezon – Bölüm Sayısı: 1 sezon, 22 bölüm (Henüz 17 bölüm yayınlandı.)

Onay Durumu: 2. sezon onayı aldı.

Süre: 20-21 dk.

Mutfaktakiler: Jackie Filgo, Jeff FilgoPamela FrymanJames BurrowsGus HickeyJordan ReddoutFarhan ArshadMatt LeBlancMichael RotenbergTroy Zien

Kanal: CBS

Resmi Site – IMDBWikipedia – TwitterFacebook

KONU

Andi, 3. çocukları Emme büyüyüp ana okulu çağına gelince uzun yıllardır ayrı kaldığı mesleğine dönmeye karar verir. Adam pek istemese de çok sevdiği eşi Andi’ye destek vermek durumundadır. Kardeşi Don ile beraber küçük bir müteahhitlik şirketi olan Adam artık işten daha fazla zaman ayırıp çocuklarla daha fazla vakit geçirecek, evde ve okulda onlarla ilgili işlerle öncelikli olarak o ilgilenmeye başlayacaktır. Beklediğinden daha zor bir yola girdiğini fark eden Adam’a bu yolda destek olanlar da çıkacaktır, Emme’in ana okulu öğretmeni Mrs. Rodriguez gibi köstek olanlar da.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

 

Adam (Matt LeBlanc):

Ebeveynlik ile gerçek manada yeni tanışan babamız. Eşi Andi’ye aşık, çocuklarını çok seviyor. İnatçı, kandırılmaya açık, esprili biri.

Karaktere Friends, Joey ve Episodes‘tan tanıdığımız Matt LeBlanc hayat veriyor.

 


 

Andi (Liza Snyder):

Yıllar sonra yeniden işe dönen annemiz. Çocukları Adam’ın kontrolüne emanet etse de Adam’ın kontrolü onda. Kontrol manyağı, zeki ve neşeli bir tip.

Karakteri Yes, Dear ve Jesse dizilerinden hatırlayabileceğiniz Liza Snyder canlandırıyor.

 


 

Kate (Grace Kaufman):

Adam ve Andi’nin en büyük çocuğu. 13-14 yaşlarında, ergenlik çağında. Kardeşleriyle de ebeveynleriyle de arası iyi, yaşı hesaba katıldığında oldukça uyumlu biri.

Karakteri The Last Ship ve Bad Teacher‘dan anımsayabileceğiniz Grace Kaufman canlandırıyor.

 


 

Teddy (Matthew McCann):

Adam ve Andi’nin ortanca çocuğu. 9-10 yaşlarında. Zeki bir çocuk olduğunu söylemek çok da mümkün değil.

 

 

 


 

Emme (Hala Finley):

Evin en küçük çocuğu. Fazla konuşkan bir çocuk değil. Sevimliliği ile öne çıkıyor.

 

 

 


 

 

Don (Kevin Nealon):

Adam’ın abisi ve aynı zamanda ortağı. Pek de zeki olmayan, aşırı rahat bir tip. Eşi Marcy’den fazlaca çekiniyor.

Karaktere Weeds‘ten tanıdığımız Kevin Nealon hayat veriyor.

 

 


 

Mrs. Rodriguez (Diana Maria Riva):

Emme’in ana okulu öğretmeni. Adam’ın başına bela, dediğim dedik bir tip.

Karakteri Telenovela ve The Good Guys‘tan tanıdığımız Diana Maria Riva canlandırıyor.

 

 


 

Lowell (Matt Cook):

Emme ile aynı sınıfta çocuğu olan bir ev erkeği. Son derece kibar ve yardımsever biri. İlk tanıştıkları andan itibaren Adam’a büyük hayranlık duyuyor.

Karaktere Clipped dizisinden anımsayabileceğiniz Matt Cook hayat veriyor.

 


Don’un dominant mizaçlı karısı Marcy rolünde Liv and Maddie‘den tanıyabileceğiniz Kali Rocha ve Emme’in ana okulu sınıfında çocuğu olan annelerden biri olan Marie rolünde New Girl ile Episodes dizilerindeki konuk oyunculuklarından anımsayabileceğiniz Jessica Chaffin tekrar eden rollerde karşımıza çıkıyorlar.

Konuk oyuncu havuzunda ise Stacy KeachSwoosie KurtzJenna Dewan Tatum ve Emily Swallow gibi isimler var.

YAZARIN NOTU

Sezona çok da iyi başlayamayan Man With A Plan’ı sezon başlarında sadece Matt LeBlanc hatırına izlesem de bölümler ilerledikçe kendini toparladı ve çok sevdiğim, yeni bölümlerini heyecanla beklediğim bir komedi haline dönüşmeyi başardı. İlk 7 bölümden sadece 2-3 tanesini sevebilmiştim ama sonrasında gelen 10 bölümden 8-9 tanesini beğendirebilmeyi başardı dizi bana.

Matt LeBlanc’ı her dizisinde olduğu gibi bu dizide de büyük bir keyifle izliyorum. Diana Maria Riva’yı tıpkı Telenovela’da olduğu gibi burada da izlemek büyük bir renk. Weeds’ten çok sevdiğim Kevin Nealon ve Kali Rocha’nın katkısı da büyük diziye. Grace Kaufman’ın ilk bölümlerde rolü kıvıramayacağını düşünsem de zaman içinde role alıştıkça çok sevdiğim bir karakter haline dönüştü Kate. Matt LeBlanc’ın yanına yakıştıramayıp Liza Snyder’a çok uzun süre burun kıvırsam da son birkaç bölümde ona bile alışmaya başladığımı söyleyebilirim. Ufaklık Hala Finley ise hiç rol yapamıyor cidden.

Özellikle Matt LeBlanc severler diziye benim gibi uzun süre sabır gösterebilirlerse çok sevecekleri bir komedi kazanma fırsatı yakalayabilirler bence. Dizinin ikinci sezon onayını da geçtiğimiz günlerde cebine koyduğunu tekrar hatırlatıp izleyecek olanlara iyi seyirler diliyorum.

Diziyle ilgili daha önce şu yazının altında yorum yapılıyordu.