Malumunuz çizgi roman uyarlamaları aldı başını gitti, sonunu görebilene aşk olsun. Marvel ve Fox NetworksX-Men serisinden uyarlama çizgi roman dizisi Legion‘ı televizyona uyarlama konusunda anlaştılar. Kanal olarak ise Amerikan kablolu kanalı FX ile anlaşıldı.

Fargo’nun yapımcısı Noah Hawley, dizinin idari yapımcılığını üstleniyor. Onun dışında Stan Lee, Bryan Singer, John CameronLauren Shuler DonnerSimon Kinberg, Steve BlackmanJeph Loeb gibi tanıdık isimler de dizinin mutfağında yer alıyor.

İlk sezonu 8 bölüm sürecek olan dizimizin şu ana kadar 7 bölümü yayınlandı ve önümüzdeki hafta sezon finali yapacak. Ayrıca 2. sezon onayı da mevcut.

ÖNEMLİ BAĞLANTILAR

FacebookTwitterInstagramResmi SiteWikipediaIMDb

Tanıtım ilk bölümden ispiyonlar içermektedir, haberiniz ola =) 

KONU

David Haller, çocukluğundan beri kafasında belli sesler duymakta duymakta ve aslında çok güçlü bir telepati yeteneği olan mutanttır; bu yüzden sürekli psikolojik tedavi görmüştür. Kişilik bölünmesi, şizofreni gibi teşhisler konulmuştur ama sorununun ne olduğu doktorlar tarafından bilinememektedir. Kafasındaki sesleri duymamak için kendisini uyuşturan bir takım ilaçlar içmektedir. En sonunda ailesi tarafından akıl hastanesine kapatılır.

Burada Syd isimli çekici bir kızla tanışır ve onunla takılmaya başlar. Syd ile yakınlaşmasından sonra David, duyduğu seslerin ve halüsinasyonların gerçek olabileceğini ve kendisinin aslında hasta olmadığını fark eder. Bir şekilde akıl hastanesinden kaçan David, aslında çok güçlü bir telepati yeteneği olan mutanttır. Peşine hükümet çalışanları takılır ve onu yakalar. Daha sonra David kendisi gibi olan bir mutant grubu tarafından kurtarılır. Şimdi David’in kendini ve güçlerini tanıma zamanıdır…

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

David Haller (Dan Stevens)

Yaşadığı sorunlar yüzünden hayatını hastanelerde geçirmiş ve doğru düzgün bir yaşam sürememiştir. En sonunda kapatıldığı akıl hastanesinde Syd ile tanışır ve onunla biraz olsun yaşadığı kötü şeyleri unutur. Güçlerinin de yavaş yavaş farkına varan David, kendisini ve geçmişini tanımaya başlıyor.

* Not: Bu rol için Dan Stevens psikolojik seminerlere katılmış  ve karakter hakkında geleceğe dönük pek fazla bilgi verilmemiş; çünkü ruh hali daha gerçekçi olsun istenmiş. Olan olayları kendisi de senaryo önüne geldikçe öğrenmiş. 

Oyuncuyu en iyi Downton Abbey dizisinden hatırlayabilirsiniz.

Syd Barrett (Rachel Keller)

David’in akıl hastanesinde tanıştığı kız arkadaşı. Dokunulmaktan hoşlanmadığı için David ile bile temasta bulunmuyor; çünkü gücü sebebiyle biriyle ten teması yaparsa onun bedenine geçiyor. David’in katıldığı mutant ekibinin içinde yer alıyor. David’in güçlerini tanımasına ve öğrenmesine rehberlik ediyor.

*Not: Karakterin ismine ünlü müzik grubu Pink Floyd‘un kurucusu Syd Barrett ilham olmuş.

Güzelliğiyle hepimizi kendine aşık eden oyuncuyu en son Fargo’nun 2. sezonunda izlemiştik.

Lenny Busker (Aubrey Plaza)

David’in akıl hastanesinden yakın arkadaşı. Müziği ve sürekli eğlenmeyi çok seven birisi. Ayrıca David’in hayal dünyasında kendisini sık sık görüyoruz.

Gösterdiği performansla hepimizi kendisine hayran bırakan oyuncuyu Parks and Recreation dizisinden hatırlayabilirsiniz.

*Not: David’in hayalindeki kişi Lenny değil başka bir erkek karakter olsun diye düşünülüyormuş; fakat sonradan Aubrey Plaza diziye katılınca Lenny yapmışlar. 

Melanie Bird (Jean Smart)

Sıradan olmayan kişilerle ve mutantlarla ilgilenen psikiyatrist. Terapileriyle David’in güçlerini araştırıyor, öğrenmeye çalışıyor.

Bol ödüllü oyuncuyu birçok diziden hatırlayabilirsiniz. Portföyü geniş olduğu için hangisi olduğunu imdb’lemeyi size bırakalım.  =)

Ptonomy Wallace (Jeremie Harris)

David’in katıldığı ekibin bir parçası. Fotografik hafızasıyla başkaların anılarını okuyabilme kabiliyetine sahip.

Oyuncunun ilk dizi projesi.

Kerry Loudermilk (Amber Midthunder)

Ekibin dövüş üzerine öne çıkan ismi.

Oyuncuyu Banshee ve Longmire dizilerindeki küçük rollerinden hatırlayabilirsiniz.

Amy Haller (Katie Aselton)

David’in ablası. David’in akıl hastalığı etrafındakilere zarar verdiği için ondan uzak durmayı tercih ediyor; fakat yine de ondan çok fazla kopamıyor.

Oyuncuyu Casual ve The League dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

Cary Loudermilk (Bill Irwin)

Melanie’nin ekibinde çalışanlardan biri. Genetikçi ve bilim adamı. Ayrıca (İlerleyen bölümlerden ispiyon!!) Amber ile aynı bedeni paylaşıyorlar.

Oyuncuyu Sleepy Hollow, South of Hell, Monday Mornings gibi dizilerden hatırlayabilirsiniz.

SON SÖZ

Legion, bana beklentimin çok fazlasını veren bir dizi oldu. Oyunculuklarıyla, kurgusuyla kendine hayran bıraktı. Kendisinin çok güzel kafa yaktığını söyleyebilirim ve bunu da çok fazla yapan dizi yok piyasada. Ayrıca çok iyi bir psikolojik gerilim dizisi olduğunu da söyleyebilirim. Kesinlikle 2017’nin en iyi yeni dizileri arasında yerini aldı benim için. Sevmeyeni de olabilir ama en azından sezon sonuna kadar izlenmesi gerektiğini düşünüyorum bu dizinin, her bölümünden bir sürpriz yumurta çıkıyor çünkü. Herkese de tavsiyedir, eğer siz de deneyip bu güzel diziyi seven tayfaya katılırsanız ne mutlu size.

İzleyecek olanlara iyi seyirler.

TANITIM FRAGMANI