Marvel Comics’in süper kahramanlarından She-Hulk’ın Disney Plus’a dizi olarak uyarlanacağı ile ilgili haberi 2019’un Ağustos ayında almıştık. Bu senenin Eylül ayında, Orphan Black‘ten yakından tanıdığımız Tatiana Maslany‘nin dizinin başrolüne geldiği ile ilgili haberi almıştık. Maslany, Ekim ayında verdiği bir röportajda,  She-Hulk rolünün sadece bir söylenti olduğunu söyleyerek kafaları biraz karıştırmıştı.

Bugünkü Disney Investor Day etkinliğinde, Kevin Feige kadroda yer alacak oyunculardan 3’ünü açıkladı.

Tatiana Maslany, Jennifer Walters/She-Hulk karakteri ile dizinin başrol oyuncusu oldu.

Marvel Sinematik Evren’inde Bruce Banner/Hulk’ı canlandıran Mark Ruffalo, karakterini yeniden canlandırmak üzere diziye katıldı.

2008’de Edward Norton’ın Hulk’ı canlandırdığı The Incredible Hulk filminde Emil Blonsky/Abomination karakterini canlandıran Tim Roth, karakterini yeniden canlandırmak üzere diziye katıldı.

She-Hulk:  Stan Lee ve John Buscema tarafından yaratılan, 1980 Şubat ayında ilk sayısı çıkan çizgi roman. Jennifer Walters, bir olay sonrası ağır yaralanır. Kan nakli için uygun kan bulunamaması sonrası kuzeni Bruce Banner (Hulk), kendisine kanını verir. Bu olay ile birlikte Hulk’ın biraz daha hafif versiyonu olan She-Hulk’a dönüşür. Daha büyük, daha güçlü hale gelir ama büyük ölçüde kişiliğini korur. Hulk gibi sinirlendiğinde daha da güçlenir ama zekasını ve duygusal kontrolünü korumayı başarır.

Dizi, Kat Coiro ve Anu Valia tarafından yönetilirken, Jessica Gao dizinin başyazarı olarak görev yapıyor.