She-Hulk, başrolünü buldu. Geçen sene Ağustos ayında ilk haberini aldığımız Disney+ dizisi She-Hulk’un başrolüne, Orphan Black dizisinden yakından tanıdığımız ve geçtiğimiz günlerde Perry Mason’da izlediğimiz Tatiana Maslany geldi.

She-Hulk,  Stan Lee ve John Buscema‘nın yarattığı, 1980’nin Şubat ayında ilk sayısı yayınlanan Marvel Comics süper kahramanıdır. Bruce Banner’ın (Hulk) kuzeni Jennifer Walters, Los Angeles County Şerifi William Morris Walters ve Elaine (kızlık soyadı Banner) Walters’ın (Jennifer, 17 yaşındayken araba kazasında ölmüştür) küçük ve utangaç kızıdır. Babasıyla yolları kesişen bir suç patronu olan Nicholas Trask’ın adamları, Bruce Banner’ın Hulk’a dönüşümü hakkında konuşmak için Jennifer’ı ziyafet ettiği gün onu vurur ve ciddi bir şekilde yaralarlar. Nadir bir kan grubuna sahip olan Jennifer’a, başka bir donör bulunamadığı için Bruce’tan kan nakli yapılır. Trask’ın adamları işini bitirmek için hastaneye geldiğinde, zaten Bruce ile aynı kan grubunu ve DNA’yı paylaştıkları için, gama ışınlı kanı öfkesi ile birleştiğinde, Jennifer’ı yeşil renkli She-Hulk’a dönüştürür.

Walters, kendisinin büyük, güçlü yeşil renkli bir versiyonu haline dönüşür; ancak, Banner’dan farklı olarak, kişiliğini büyük ölçüde korur ve özellikle de zekasının ve duygusal kontrolünün çoğunu elinde tutar. Ancak Hulk gibi, öfke patlamalarına karşı hala duyarlı ve öfkelendiğinde çok daha güçlü hale gelir.

She-Hulk, Avengers, Fantastic Four, Heroes for Hire, the Defenders, Fantastic Force ve S.H.I.E.L.D.’ın bir üyesidir. Kazayla süper kahraman haline gelen çok yetenekli bir avukat olarak, çeşitli süper kahramanlara ve diğer metahumanlara hukuk danışmanı olarak hizmet etmek için yasal ve kişisel deneyiminden sık sık yararlanır.

Geçtiğimiz günlerde Kat Coiro’nun yönetmen ve yönetici yapımcı olarak projeye katıldığının haberini almıştık. Jessica Gao (“Rick and Morty”), dizinin yürütücü ve yönetici yapımcısı ve yazarı olarak projenin başındaki isim.

Maslany’nin temsilcileri ve Disney, bu haber hakkında yorum yapmadı. Ancak Marvel evreninde Bruce Banner’ı canlandıran Mark Ruffalo, kuzenine şimdiden hoş geldin demiş.