Popüler YouTuber Mark Fischbach, nam-ı diğer Markiplier, Chozen dizisinin yazarları Emanuel Jake ve Willie Block tarafından yaratılan aynı isimli QCode podcast’ine dayanan The Edge Of Sleep’in başrolünü ve yönetici yapımcılığını üstlenmeye hazırlanıyor.

Orijinal podcast’teki Dave adlı karakterini yeniden canlandıracak olan Markiplier dışında, Analeigh Tipton (Crazy, Stupid, Love) ve Eve Harlow (Next), dizinin diğer başrol oyuncuları olacaklar.

Kıyamet sonrası bir gizem-gerilim dizisi olan The Edge Of Sleep, işyerindeki vardiyasını bitirdikten sonra, bir önceki gece uyumaya giden dünyadaki herkesin öldüğünü fark eden bir gece bekçisini takip edecek. O ve bir grup kurtulan uyanık kalmalı ve onlar da uykuya dalmadan önce korkunç küresel salgının sırrını ortaya çıkarmalı.

The Revenant ve The Beast Must Die gibi işlerin yapımcısı olan New Regency, yapımcı stüdyo olarak hizmet verecek ve projeyi bağımsız olarak finanse edecek.

Önümüzdeki ay Kamloops, British Columbia’da çekimlerine başlanacak dizinin tüm bölümlerini Corey Adams yönetecek.

Dizinin yönetici yapımcıları arasında podcast’in yaratıcıları Emanuel Jake ve Willie Block, yönetmen Corey Adams, Mark Fischbach, New Regency, QCode, Automatik ve Oddfellows bulunmakta.

Block ve Emanuel, dizinin yazarlığını ve yürütücü yapımcılığını da üstlenecekler.

Kaynak