takvim

Tv kanallarının web ve wiki sayfalarını gezince, çoğunlukla Mart ve Nisan aylarında tanışacağımız yeni diziler olduğunu görüyoruz. Buyrun, Mart ayından Parenthood, The Bridge, Sons of Tucson, Justified, 100 Questions; Nisan ayından da Miami Medical, Treme, Gravity ve Happy Town‘a birlikte bakalım :

(kronolojik olarak sıralanmışlardır)

Parenthood

Parenthood

* Parenthood (NBC) – 2 Mart 2010’da başlayacak.Daha önce hakkında çeşitli haberler çıkan bu yeni dizi, bir sinema filmi uyarlaması. Anne, baba, kardeşler, büyükanne, büyükbaba ve torunlar derken aile ilişkileri ile saracak her yeri. Peter Krause ve Lauren Graham‘ı izleyebileceğimiz bu yeni dizinin tanıtım filmini burada (reklamdan sonra) izleyebilirsiniz.

The Bridge

The Bridge

* The Bridge (CBS-CTV) – 5 Mart 2010’da başlayacak.Kanada kanalı ctv ile cbs‘in ortak yapımı.”Polis, güç, politika” sloganlı bir dizi. Polis sendikasının başkanlığına soyununca, perde arkasındaki politik entrikalarla tanışan polis memurunu Aaron Douglas canlandırıyor.Tanıtım filmini burada izleyebilirsiniz.

Sons of Tucson

Sons of Tucson

* Sons of Tucson (Fox) – 14 Mart 2010’da başlayacak.Malcolm in the Middle‘ın yıldızlarından Justin Berfield‘ın yapımcıları arasında bulunduğu bir dizi. Babaları hapse girince, kendilerine babalarıymış gibi davransın diye birini kiralayan 3 yumurcak var işin içinde. Tanıtım filmini burada izleyebilirsiniz.

Justified

Justified

* Justified (Fx) – 16 Mart Mart 2010’da başlayacak.Graham Yost‘un romanlarının pek sevilen kahramanı kanun adamı Raylan Givens etrafında dönüyor olaylar. Raylan Givens karakteri sert bir US Marshal (bir çeşit Amerikan polisi) ve kendine has bir adalet anlayışı var.Timothy Olyphant başrolde.Tanıtım filmini burada izleyebilirsiniz.

100 Questions

100 Questions

* 100 Questions (NBC)Mart’ta başlayacak ancak tam tarih hala belli değil. Daha önce Mart’ta başlayacağı belirtilen dizinin başlangıç tarihi 27 Mayıs olarak belirlendi ve bu ilk sezonu 13 yerine 6 bölüme indirildi.Bir çöpçatan firması yoluyla “doğru adam”ı bulmaya çalışırsanız, önce 100 soruluk bir testi yanıtlamanız gerek. Kahramanımız Charlotte Payne de her soru için hayatından farklı örneklerle gelmekte.Tanıtım filmini burada (reklamdan sonra) izleyebilirsiniz.

Miami Medical

Miami Medical

* Miami Medical (CBS) – 2 Nisan 2010’da başlayacak.Jerry Bruckheimer‘dan, daha önce adı Miami Trauma olan bir tıp dizisi. Sadece hayati tehlike altındaki hastaları kabul eden bir travma servisi ve burada çalışan uzman cerrahlar…Jeremy Northam, Lana Parrilla, Richard Coyle oyuncular arasında.Tanıtım filmini burada izleyebilirsiniz.

Treme

Treme

* Treme (HBO) – Daha önce şu haberde değinilen yakın tarihe değinen, bol müzikli dizi, 11 Nisan 2010’da başlayacak.Tanıtım filmini burada izleyebilirsiniz.

Gravity

Gravity

* Gravity (Starz) – 23 Nisan 2010’da başlayacak.Önceki adı Failure to Fly olan komedi drama, intihar edip hayatta kalan insanlardan oluşan tuhaf bir grubun üyelerinin bazen komik, bazen trajik olan maceralarını ele alıyor.
Başrollerinde Krysten Ritter, Ivan Sergei ve Ving Rhames var.

Krysten Ritter, Ivan Sergei, Ving Rhames

Gravity oyuncuları : Krysten Ritter, Ivan Sergei, Ving Rhames

Happy Town

Happy Town

* Happy Town (ABC) – 28 Nisan 2010’da başlayacak.Küçük bir kasabada 7 yıl önce gerçekleşen çocuk kaçırma olayları, yeni bir çocuk kaçırma davası ile yine gündeme geliyor.Tanıtım filmini burada izleyebilirsiniz.