Martin Compston (Line Of Duty, Mary Queen Of Scots), Sophie Rundle (Peaky Blinders, Gentleman Jack) ve ilk defa bir dizide rol alacak olan Mirren Mack, BBC One’ın 5 bölümlük draması The Nest’in başrol oyuncuları oldular.

Bafta ödüllü yazar Nicole Taylor’ın yaratıcısı olduğu dizinin kadrosunda ayrıca Shirley Henderson (Happy Valley), Katie Leung (Strangers), David Hayman (Hatton Garden), Fiona Bell (Shetland), James Harkness (The Victim), Bailey Patrick (London Kills), Kate Dickie (Game Of Thrones), Paul Brannigan (Under The Skin) ve Samuel Small (Game Of Thrones) yer almakta.

The Nest, varlıklı bir çiftin hayatlarını sonsuza kadar değiştiren bir genç kız ile yaptıkları anlaşmanın sonuçlarını izleyiciye aktaracak. Dan (Compston) ve Emily (Rundle), Glasgow’un hemen dışında, şehrin en lüks ve güzel yerinde muazzam bir evde yaşayan zengin ve birbirlerine çılgınca aşık olan bir çifttir. Mükemmel yaşamlarında mahrum kaldıkları tek şey ise yıllardır deneyip yapamadıkları çocuktur.

Çiftimiz şans eseri kasabanın diğer ucunda yaşayan, yaşamı kendilerine göre çok daha istikrarsız olan 18 yaşındaki Kaya (Mack) ile tanışırlar. Kaya, bebeklerini taşıma teklifini kabul eder. Fakat Kaya’nın gerçekte kim olduğu ve onu çiftimizin hayatına sokan şey hakkında bir gizem vardır. Kaya kim ve onu bu çiftimize getiren nedir?

Dizinin yapım şirketi Studio Lambert’tan Susan Hogg, Simon Lewis ve Nicole Taylor, BBC’den Lucy Richer, dizinin yönetici yapımcıları. Andy de Emmony (Our Zoo, The Last Kingdom) ve Simen Alsvik (Fallet, Lilyhammer), yönetmenliğini üstlenecekler.

Kaynak