MoNwHouse of Cards, Sense8, Narcos, Daredevil ve Jessica Jones gibi sevilen dizilerin altında imzası olan Netflix, bir dizi ile daha tanıştırdı bizleri; Master of None. 6 Kasım 2015’te tüm sezonu yayınlanan dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor. Dizinin yaratıcıları Alan Yang ve aynı zamanda dizinin başrol oyunculuğunu yapan Aziz Ansari.

Dev - Rachel

Dev – Rachel

Dizinin merkezinde Aziz Ansari’nin canlandırdığı Dev karakteri var. Kendisi Hindistanlı olsa da doğduğundan beri New York‘ta yaşıyor. 30 yaşında olan Dev geçimini reklamlarda ve kalburüstü filmlerde aktörlük yaparak sağlamakta.MoN3Dizinin belli bir ana konusu yok. Her bölüm farklı konuları işliyor. Bu konularda genellikle Aziz Ansari‘nin hayata bakış açısı, fikirleri, kafa karışıklıklarını yansıtıyor ve bunu bölümlere çok güzel yediriyor.

Brian - Arnold - Denise

Brian – Arnold – Denise

Dizinin baş rolündeki Dev karakteri, daha önce de belirttiğim gibi Aziz Ansari tarafından canlandırılıyor. Dev‘in arkadaş grubundaki Denise karakteri Lena Waithe, Brian karakteri Kelvin Yu ve Arnold karakteri Eric Wareheim tarafından canlandırılmakta. Dizideki önemli rollerden bir tanesi olan Rachel karakterine hayat veren oyuncu ise Noël Wells. Dizide Dev karakterinin ailesini canlandıran oyuncular gerçek hayatta da Aziz Ansari’nin ailesi.

Son Söz

Dizide Aziz Ansari‘nin düşünceleri ve fikirleri oldukça güzel yansıtılmış. Ayrıca arkadaş grubunun her ırkı içermesi (bir Asyalı, bir siyahi, bir Hintli ve bir beyaz) oldukça güzel bir ayrıntı olmuş. Karşımızdaki komedi dizisi olsa da eğer başına deli gibi gülme beklentisiyle oturursanız diziden hiç zevk alamazsınız. Ama eğer beklentinizi düşürüp de izlerseniz oldukça keyifli bir dizi ile tanışmış olursunuz. İkinci sezon onayı konusunda bir bilgi yok ancak ben onay alacağı kanaatindeyim. İzleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler dilerim :)

Tanıtım Fragmanı

Master of None Wallpaper