11 yıllık bir aradan sonra Matthew Fox, televizyona geri dönüyor.

Matthew Fox ve Joanne Froggatt (“Downton Abbey”), Alex Scarrow’un çok satan romanından uyarlanan aksiyon dolu bir gerilim mini dizisi Last Light’ın başrolünde yer alacaklar.

Peacock’ta yayınlanacak 5 bölümlük limitli drama dizisi, aniden kaosa sürüklenen bir dünyada hayatta kalmak için savaşan bir ailenin hikayesini anlatıyor.

Fox, Andy Neilson’ı canlandıracak. Londra’da yaşayan bir expat olan Andy, dünyanın önde gelen petrokimya mühendislerinden biridir. Zeki ve çok rağbet gören biri, ancak dürtüsü ve hırsı ara sıra aile hayatının zararına oldu. Hikayemiz son derece normal bir Pazartesi sabah başlıyor. Ancak sadece birkaç gün içinde dünyanın petrol kaynakları kesildi ve her şey korkunç bir hızla her yerde çözülmeye başladı. Bu bir doğal afet değil; bunun arkasında birisi var. Bu gelişen kriz, Andy’yi hem ailevi hem de profesyonel önceliklerini yeniden değerlendirmeye zorlayacak. Ailesini eski haline getirebilmesinin tek yolu, dünyayı düzeltmektir. Bunu yapabilecek bilgi ve yeteneğe sahip tek kişi olabilir.

Froggatt, Elena Neilson’ı oynuyor. Elena akıllı, sevecen ve güzel. Oğlu Sam’e ilerleyen, dejeneratif bir göz hastalığı teşhisi konduğunda, başarılı profesyonel kariyerinden vazgeçti ve tüm enerjisini ve yeteneğini bir tedavi bulmaya harcadı. Sam’in durumuyla ilgili en son araştırmaları sürdüren bir vakıf için önde gelen bir bağış toplayıcı haline geldi. Andy ile evlilikleri kırılma noktasında.

Matthew Fox’un yönetici yapımcılığını da üstleneceği dizi, oyuncunun Lost’tan bu yana ki ilk televizyon macerası. Fox, 2010’da tamamlanana kadar 6 sezon boyunca hit dizide Jack Shepard’ı canlandırdı. O zamandan beri Brad Pitt’in “World War Z” ve Kurt Russell filmi Bone Tomahawk’da göründü.

Yakında Prag’ta çekimlerine başlanacak dizinin bütün bölümlerini, dizinin yönetici yapımcısı da olan Dennie Gordon (“Jack Ryan”) çekecek.

Patrick Massett ve John Zinman (Friday Night Lights, The Blacklist), dizinin yönetici ve yürütücü yapımcıları.

Kaynak