Netflix, “yenilikçi lineer olmayan” aksiyon gerilim dizisi Jigsaw’a onay verdi.

Giancarlo Esposito (Breaking Bad), Jai Courtney (Spartacus), Rufus Sewell (Man in the High Castle), Tati Gabrielle’in (The 100), Paz Vega (The OA), Peter Mark Kendall (Chicago Med, The Americans), Rosaline Elbay (Ramy) ve Niousha Noor (Here and Now) dizinin başrol oyuncuları.

Jigsaw, hikayesini lineer olmayan bir şekilde anlatacak, ancak Black Mirror’ın “Bandersnatch”’i veya Unbreakable Kimmy Schmidt’in “Kimmy vs. the Reverend”‘ı gibi kendi maceranı seç etkileşimli bir şov olmayacak. Bunun yerine, izleyicilerin hikayeyi tamamlayan bir finale kadar bölümleri hangi sırayla izleyeceklerini seçebileceklerini söylüyor (Paramount+’ın geçen yıl yayınlanan Interrogation dizisi benzer bir format kullandı).

Jigsaw, şimdiye kadar denenmiş en büyük soygunun ve onu çevreleyen intikam, entrika, sadakat ve ihanetlerin hikayesini anlattığı için 24 yıla yayılacak. Soygundan 24 yıl öncesi ile soygun sonrası 1 yıl arasında değişen 8 bölümden oluşuyor. Sandy Kasırgası sırasında Manhattan şehir merkezinde 70 milyar dolarlık tahvillerin kaybolduğu gerçek hayat hikayesi, genel hatlarıyla uyarlanacak.

Jigsaw, Ridley Scott tarafından uzun metrajlı film olarak uyarlanan Matchstick Men kitabının yazarı ve Repo Men’in senaristi olan Eric Garcia‘dan (Alexa & Katie) geliyor. Garcia, dizinin yaratıcısı, yürütücü ve yönetici yapımcısı.

Jose Padilha (Elite Squad), dizinin ilk 2 bölümünü yönetecek.

Ridley Scott, David W. Zucker, Jordan Sheehan, Fred Berger, Brian Kavanaugh-Jones, Justin Levy ve Russell Fine dizinin yönetici yapımcıları.

Kaynak