1984 yazında beyaz perdede ilk kez sahneye çıkan ürkütücü küçük Mogwai canavarları, tüylü ve sevimli Gremlinler, yakında ortalığı kasıp kavuracak bir geri dönüş yapacak.

HBO Max’te yayınlanacak, Warner Bros. Animation ve Amblin Television’dan çıkan, Chris Columbus’un klasik korku/komedi filmleri Gremlins’e dayanan yeni animasyon aile dizisi Gremlins: Secrets of the Mogwai‘nin seslendirme kadrosundaki isimler açıklandı.

Filmlerin öncesinde, 1920’lerin Şangay’ında geçecek olan animasyon, Ming-Na Wen (“Agent’s of SHIELD,” “The Mandalorian”, “Mulan”), BD Wong (“Mr. Robot”, “Jurassic World”) ve James Hong’un (“Big Trouble in Little China,” “Blade Runner,” “Mulan”) dahil olduğu bir oyuncu kadrosuna sahip. Ayrıca Matthew Rhys (“The Americans,” “Perry Mason”), yarım saatlik dizinin kötü karakterini seslendirmek için kadroya dahil oldu.

10 bölümlük animasyon televizyon uyarlaması, 10 yaşındaki Sam Wing’in (orijinal canlı aksiyon filminde gizemli Çin Mahallesi esnafı Mr. Wing), Gizmo adlı genç Mogwai ile nasıl tanıştığını anlatıyor. Sam ve Gizmo, Elle adlı genç bir sokak hırsızı ile birlikte Çin kırsalında tehlikeli bir yolculuğa çıkarak, renkli canavarlar ve Çin folklorundan gelen ruhlarla karşılaşıyor ve bazen savaşıyorlar. Gizmo’yu ailesine geri döndürme ve efsanevi bir hazineyi ortaya çıkarma arayışlarında, güce aç bir sanayici ve büyüyen kötü Gremlin ordusu tarafından takip edilirler.

Ana karakter Sam Wing’i Izaac Wang seslendirecek.

Sam’in annesi Fong Wing’i Ming-Na Wen, babası Hon Wing’i BD Wong seslendirecek. Sam’in annesi, “becerikli, kurnazca eğlenceli ve ailesini güçlü bir şekilde koruyan bir Çin tıbbı doktoru, babası, kayınpederinin sihir ve macera hikayelerine asla inanmamış birisi.

Sadece Grandpa olarak bilinen ailesinin büyüğü Wing’i James Hong seslendirecek. Dünyayı büyük maceralarda gezdiğini iddia ediyor ve Mogwai’nin gerçek gücünü (ve sırlarını) ve onları korumanın önemini biliyor.

Gizmo’yu A.J. LoCascio, Sam’in 12 yaşındaki arkadaşı Elle’i Gabrielle Green seslendirecek.

Matthew Rhys, Gizmo’nun ve Mogwai’nin efsanevi hazinesinin peşinde, hiçbir şeyden vazgeçmeyen, kara büyü kullanan, güce aç İngiliz sanayici ve hazine avcısı Riley Greene’i seslendiriyor.

Yürütücü yapımcı Tze Chun, animasyonun yazarı ve ortak yönetici yapımcısı. Steven Spielberg’in Amblin Televizyonundan Darryl Frank ve Justin Falvey, Sam Register ile birlikte yönetici yapımcılığını üstlenecekler. Hepsi daha önceden Animaniacs‘da birlikte çalıştılar.

Kaynak