Kevin Hart ve Wesley Snipes’ın, Narcos: Mexico’nun yönetici yapımcısı Eric Newman’ın yazdığı ve baş yapımcılığını üstlendiği Netflix’in limitli dizisi True Story’nin başrollerine geldiği ile ilgili haberi Aralık ayında almıştık.

Bugün gelen haberle Tawny Newsome (“Space Force”), Will Catlett (“Black Lightning”), Paul Adelstein (“The Marvelous Mrs. Maisel”), Ash Santos (“Night Teeth”), Lauren London (“Single Ladies”), John Ales (“Euphoria”), Chris Diamantopoulos (“Silicon Valley”) ve Billy Zane’in (“Titanic”) dizinin kadrosuna katıldıklarını öğrendik.

Philadelphia doğumlu komedyen Kevin Hart, Kid ve Snipes’ın canlandırdığı Kid’in ağabeyi Carlton karakterine odaklanan kurgusal True Story’de kendisinin bir versiyonunu canlandıracak.

Hart, sektörde kalıcı bir etki bırakmak için mücadele eden dünyaca ünlü komedyen ve film yıldızı Kid karakterini canlandıracak. Kid, büyük bir stand-up turu başlatmak ve Snipes’in canlandırdığı asi ağabeyi Carlton’ı ziyaret etmek için memleketi Philadelphia’ya döner. İlişkileri kardeşlikten çok sıkıntılı, rahatsız edici bir durumda. Olaylı bir akşam, Kid’in kariyerini mahvetmekle tehdit eden bir ölüm kalım meselesine dönüştüğünde, ilişkileri nihai teste tabi tutulur.

Tawny Newsome, Kid için çalışan komedi yazarı Billie’yi canlandıracak. Paul Adelstein, Kid’in uzun süreli menajerini, Will Catlett, Kid’in koruması Herschel’ı canlandıracak.

Lauren London, Kid’le bir çocuğa ebeveynlik yapan ancak eski sevgilisiyle hala yakın bir bağı olan Monyca’yı oynuyor.

John Ales, Diamantopoulos ve Billy Zane, birbirine sıkı sıkıya bağlı ve sınırı bilmeyen bir ailede kardeşleri canlandıracaklar.

Ash Santos, o hareketli gecede turun VIP partisinin ardından Carlton ve Kid’e katılan Daphne’yi canlandırıyor.

Kevin Hart’ın yönetici yapımcılığını da üstlendiği 8 bölümlük dizi, kendisinin ilk televizyon draması olacak. Yapım şirketi Hart’s HartBeat Production, dizinin yapımcısı.

Charles Murray (Luke Cage, Sons of Anarchy), dizinin yürütücü ve yönetici yapımcısı.

Stephen Williams (Watchmen, Lost), dizinin ilk 4 bölümünü yönetecek ve yönetici yapımcılığını üstlenecek. Hanelle Culpepper (Star Trek Picard, Kung Fu) ise son 4 bölümü yönetecek.

Hartbeat Productions, 2009’daki kuruluşundan bu yana, Netflix’in “Zero F ** ks Given”, FX’in “Dave” ve Universal Pictures’ın “Night School” dahil olmak üzere çoğunlukla başarılı stand-up spesiyallerini ve komedi filmlerini yayınladı.