2017’nin Kasım ayında Emmy Rossum ve Mr. Robot’un yaratıcısı Sam Esmail’in, Angelyne adlı limitli bir dizi üzerinde çalışmalara başladıklarının haberini almıştık. Los Angeles’ın gizemli billboard simgesi Angelyne hakkındaki dizi, The Hollywood Reporter’ın kıdemli yazarı Gary Baum’un 2017’nin Ağustos ayında çıkan araştırma yazısına dayanacaktı.

Emmy Rossum’un sadece yönetici yapımcı olarak değil, gerçek adı ilk kez o araştırma yazısında ortaya çıkan Renee Goldberg’i, kendi yarattığı pop kültür simgesi Angelyne’i canlandıracağını da öğrenmiştik. Angelyne’nin geçmişini araştırmak için aylar harcayan Gary Baum’un, danışman olarak dizide görev alacağı da haberde belirtilmişti.

Geçen sene Eylül ayında dizinin, NBCUniversal’ın yeni dijital platformu olan Peacock‘ta yayınlanacağını öğrendik.

Bu senenin Ocak ayında Emmy Rossum, diziye başladıklarına dair ilk kareyi twitter’dan paylaştı.

Dün gelen haber ile ile birlikte Martin Freeman ve Alex Karpovsky’nin (Homecoming, Girls) dizinin kadrosuna katıldıklarını, ayrıca Jefferson Hall (Vikings, Devs), Charlie Rowe (Vanity Fair), Lukas Gage (Euphoria), Michael Angarano (This Is Us) ve Molly Ephraim’ın (Halt and Catch Fire), tekrar eden roller ile dizide rol alacaklarını da öğrendik.

Renee Goldberg, 13000 kişinin yaşadığı ve sadece 500’ünün hayatta kaldığı Yahudi soykırımından kurtulan bir anne ve babanın çocuğu olarak 1950 yılında Polonya’da dünyaya geldi. Ailesi Amerika’ya kaçmadan ve Los Angels’ın Fairfax Bölgesi’ne yerleşmeden önce toplama kamplarına gönderildi. Annesi 1965 yılında hayatını kaybetti. Babası, soykırım mağduru bir başka kadın ile yeniden evlendi ve aile liseye gittiği Panorama City‘ye taşındı. Kendisiyle ilgili kayıtlar orada sona erdi. Angelyne, kısa süre sonra Los Angeles’taki reklam panolarında görünüp, Hollywood’un etrafında pembe bir Cadillac sürerek ünlü sarışın bir bomba olarak yeniden keşfedildi.