USA Network’ün 2019’un Eylül ayında Amerikalı dublör sanatçısı ve şovmeni Robert Craig Knievel, nam-ı diğer Evel Knievel hakkındaki limitli dizi için onay verdiğinin ve başrolünde Milo Ventimiglia’nın olduğunun haberini almıştık.

Evel Knievel, 70’li yılların gözü pek motorcusu olarak ün kazanmış birisidir. Otobüsten köpek balıklarına kadar, kariyeri boyunca 75’ten fazla motorla rampadan rampaya atlayış yapmıştır.

Evel adlı limitli dizide, 1974 yılında ölüme meydan okuyarak giriştiği tarihi Snake River Canyon atlaması işlenecek. Amerikan rüyasını yaşayan, hızlı bir şekilde kazandığı ün ve aile hayatı arasında denge kurmaya çalışan, bir sonraki atlayışının onu öldürme olasılığı ile karşı karşıya olan kompleks bir adamın heyecan verici hikayesini izleyeceğiz.

Dizide rol alacağı açıklanan 2. oyuncu David Krumholtz oldu. Brooklyn’li bir boks organizatörü ve iş adamı, Evel Knievel’ın hem en iyi arkadaşı hem hasmı Bob Arum’u canlandıracak. Evel, kendisini Snake River Canyon atlayışının tanıtımını yapması için işe alır.

Etan Frankel (Animal Kingdom), dizinin senaryosunu yazacak. Ayrıca Milo Ventimiglia ile birlikte dizinin yapımcıları arasında yer alıyor.