Geçen sene Ağustos ayında Tony Ayres (The Slap, Glitch) ve David Heyman’ın (Once Upon A Time In Hollywood, Harry Potter, Gravity) yapımcısı olacağı Clicbait adlı Netflix’te yayınlanacak 8 bölümlük gerilim dizisi ile ilgili ilk haberi almıştık.

NBCUniversal International Studios yapımı olacak ve çekimleri Melbourne’de yapılacak Clickbait’in, sosyal medya çağında en tehlikeli ve kontrolsüz dürtülerimizin nasıl körüklendiğini takip eden, sanal ve gerçek hayat kişiliklerimiz arasında bulduğumuz sürekli genişleyen kırıkları ortaya koyan bir dizi olacağını öğrenmiştik. Sekiz farklı bakış açısından anlatılacak olan bu dizide, suçunu itiraf eden bir tacizcinin öldürülmesini ve sosyal medyanın bu suçta oynadığı rolü incelenecek.

Aralık ayında, Zoe Kazan (The Plot Against America, The Deuce), Betty Gabriel (Get Out, Counterpart), Adrian Grenier (Entourage, Affairs of State) ve Phoenix Raei’nin (Stateless, The Heights), dizinin başrol oyuncuları olacağı ile ilgili haberi aldık.

Dün gelen haberle birlikte Abraham Lim (The Catch), Jessica Collins (Revolution), Ian Meadows (Dead Lucky), Daniel Henshall (Okja), Motell Foster (Foxhole), Jaylin Fletcher (Snowpiercer) ve Camaron Engels’ın (Malibu Rescue), dizinin kadrosuna katıldığını öğrendik.

Tony Ayres ve Christian White, limitli dizinin yazarlığını üstlenecekler. Brad Anderson (The Sinner), dizinin ana yönetmeni. Emma Freeman (Glitch, Stateless), Ben Young (Hounds of Love, Extinction) ve Laura Belsey (Preacher, The Walking Dead), dizide yönetmenlik yapacak diğer isimler.