Geçen sene Ağustos ayında Tony Ayres (The Slap, Glitch) ve David Heyman’ın (Once Upon A Time In Hollywood, Harry Potter, Gravity) yapımcısı olacağı Clicbait adlı Netflix’te yayınlanacak 8 bölümlük gerilim dizisi ile ilgili ilk haberi almıştık.

Aralık ayında, Zoe Kazan (The Plot Against America, The Deuce), Betty Gabriel (Get Out, Counterpart), Adrian Grenier (Entourage, Affairs of State) ve Phoenix Raei’nin (Stateless, The Heights), dizinin başrol oyuncuları olacağı ile ilgili haberi aldık.

Dün gelen haberle birlikte Abraham Lim (The Catch), Jessica Collins (Revolution), Ian Meadows (Dead Lucky), Daniel Henshall (Okja), Motell Foster (Foxhole), Jaylin Fletcher (Snowpiercer) ve Camaron Engels’ın (Malibu Rescue), dizinin kadrosuna katıldığını öğrendik.

Tony Ayres ve Christian White, limitli dizinin yazarlığını üstlenecekler. Brad Anderson (The Sinner), dizinin ana yönetmeni. Emma Freeman (Glitch, Stateless), Ben Young (Hounds of Love, Extinction) ve Laura Belsey (Preacher, The Walking Dead), dizide yönetmenlik yapacak diğer isimler.

NBCUniversal International Studios yapımı olacak ve çekimleri Melbourne’de yapılacak Clickbait, sevgi dolu bir baba, eş ve erkek kardeş olan Nick Brewer (Adrian Grenier) bir gün aniden esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolmasıyla başlıyor. Bunun ardından internette Nick’in yer aldığı bir video ortaya çıkar. Videoda fena bir şekilde dövüldüğü görülen Nick’in elinde “Kadınları taciz ediyorum. 5 milyon tıklama ile ölüyorum” yazan bir karton vardır. Bu bir tehdit mi yoksa itiraf mıdır? Belki de ikisi birdendir. Kız kardeşi (Zoe Kazan) ve eşi (Betty Gabriel) onu bulup kurtarmak için zamana karşı yarışırken Nick’in hiç bilmedikleri bir yönünü keşfeder.

8 bölümlük mini dizi Clickbait, farklı bakış açılarından anlatılan ilginç ve risklerle dolu bir gerilim. Hikâye, sosyal medya çağında en tehlikeli ve en kontrol dışı güdülerimizi harekete geçiren gücün kaynağını keşfe çıkarak sanal ve gerçek kişiliklerimizin arasında giderek büyüyen çatlakları gözler önüne seriyor.