Çekimlerine bu hafta başlanan Disney+’ın Marvel dizisi Hawkeye’ın kadrosu şekillenmeye başladı.

Hailee Steinfeld’in kadroda olduğunu dün gelen karelerden öğrenmiştik. Variety’nin haberine göre Jeremy Renner ve Hailee Steinfeld dışında, Vera Farmiga (Bates Motel), Florence Pugh (The Little Drummer Girl), Fra Fee (Les Misérables), Tony Dalton (Better Call Saul), Alaqua Cox ve Zahn McClarnon (Westworld, The Son) dizinin kadrosunda yer alacak olan isimler.

Jeremy Renner’ın Clint Barton/Hawkeye, Hailee Steinfeld‘in Kate Bishop karakterini canlandıracağı dizide göreceğimiz diğer oyuncular ve karakterleri ise şöyle:

Florence Pugh: Black Widow/Natasha Romanoff’un kız kardeşi casus ve suikastçı Yelena Belova’yı canlandıracak. Normalde 1 Mayıs 2020’de vizyona girmesi gereken ama koronavirüs salgını nedeniyle en son 7 Mayıs 2021’e ertelenen Black Widow filminde rol alacak olan Florence Pugh, karakterini dizide de canlandıracak.

Vera Farmiga: Kate Bishop’ın (Steinfeld) annesi Eleanor Bishop’a hayat verecek.

Tony Dalton: Marvel karakteri Jacques Duquesne/Swordsman’ı canlandıracak. Hawkeye’ın ilk zamanlarında akıl hocasıydı. Marvel çizgi romanlarında hem bir kahraman hem de kötü adam olmuştur.

Fra Fee: Marvel hayranları tarafından paralı kötü adam Palyaço olarak bilinen Kazimierz Kazimierczak’ı (Kazi) canlandıracak.

Alaqua Cox: Sağır bir Kızılderili Maya Lopez/Echo’yu canlandıracak. Başka bir kişinin hareketlerini mükemmel bir şekilde kopyalayıp onu dişli bir savaşçı haline getirebilecek yeteneğe sahip.

Zahn McClarnon: Maya’nın babası Willie “Crazy Horse” Lincoln’ü canlandıracak.

Kaynak