Disney’in Marvel filmlerinde yer alan bazı karakterleri dizilerle karşımıza çıkartacağını 2018’in Eylül ayından itibaren biliyoruz. İlk Loki ve Scarlet Witch projelerinin haberi gelmişti. Sonrasında Winter Soldier-Falcon dizisinin haberini aldık. 2019’un Nisan ayında da Hawkeye dizisinin üzerinde çalışıldığının haberi gelmişti.

Jeremy Renner’ın canlandırdığı Clint Barton/Hawkeye karakterini ilk olarak 2011 yılında yayınlanan Thor filminde görmüştük. Karakter sonrasında The Avengers, Avengers Ultron, Captain America: Civil War ve Avengers Endgame filmlerinde karşımıza çıkmıştı.

Özel hayatında yaşadığı bir takım sorunlara rağmen Jeremy Renner’ın karakterini dizide yeniden canlandıracağını biliyorduk. Peki Kate Bishop karakterini kim canlandıracaktı?

2019’un Eylül ayından itibaren Kate Bishop karakteri için öne çıkan tek isim Hailee Steinfeld oldu. Fakat Apple TV+ dizisi Dickinson’ın başrolünde olan Steinfeld, Apple ile olan sözleşmesindeki rekabeti sınırlayıcı anlaşma nedeniyle Disney ile resmi olarak anlaşamamıştı.

2020’de de Hailee Steinfeld’ın dizide rol alacağı ile ilgili haberler çıkmış ama net bir oldu haberini alamamıştık. En sonunda 2 gün önce Steinfeld, instagram hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile Hawkeye dizisinin kadrosuna katıldığını doğrulamıştı.

Bu hafta New York’ta başlayan çekimlerde Kate Bishop, Clint Barton ve Clint’in köpeği Lucky’nin birlikte görüldüğü ilk videolar ve fotoğraf kareleri dün itibarıyla önümüze düştü.

Hawkeye (Katherine Bishop), Marvel Comics tarafından yayınlanan Amerikan çizgi romanlarında görünen kurgusal bir süper kahramandır. Marvel Comics’in ortak evreni olan Marvel Universe’deki süper kahramanlardan oluşan bir ekip olan Young Avengers’ın bir üyesidir. Avengers’dan Clint Barton ve Squadron Supreme‘den Wyatt McDonald’dan sonra Hawkeye adını alan 3. karakterdir.

İlk olarak 2005’in Nisan ayında, yazar Allan Heinberg ve çizer Jim Cheung tarafından yaratılan Young Avengers’ın 1. sayısında karşımıza çıkmıştır. Başta Kate Bishop olarak tanıtıldı. Clint Barton’ın Avengers #502‘da öldürülmesinden sonra, 12. sayıda Hawkeye adını almıştır.

Daha fazla bilgi almak isteyen şuraya gelsin.