Disney’in 2019’un sonlarına doğru açacağı yeni online yayın platformu (adı hala belli değil), iddialı projeler ile giriş yapacağını göstermeye devam ediyor.

Önce Jon Favreau’nun yapımcılığında bir Star Wars dizisinin geleceğini öğrendik. Sonra Star Wars: The Clone Wars animasyonun geri döneceğinin haberini aldık. Şimdi de son 10 yıldır sinema dünyasına damga vuran Marvel filmlerinden sevdiğimiz bazı karakterlerin dizilerinin ekrana geleceğini öğrenmiş bulunmaktayız.

İlk olarak 2011 yılında Thor filmi ile karşımıza çıkan, toplamda 5 filmdir gördüğümüz Tom Hiddleston’ın canlandırığı Loki ile, ilk olarak 2014 yılında Captain America: The Winter Soldier filminin jeneriğinin sonunda karşımıza çıkan, toplamda 3 filmdir gördüğümüz Elizabeth Olsen’ın canlandırdığı Wanda Maximoff / Scarlet Witch’in limitli dizileri geliyor.

Tom Hiddleston ve Elizabeth Olsen’ın karakterini yeniden canlandırmaları bekleniyor. Her iki dizinin de 6-8 bölüm arasında süreceği ve büyük bütçelere sahip olacağı söyleniyor.

Marvel Studios, dizilerin yapımcısı olacak. 2007’den bu yana Marvel Studios’un başkanı olan Kevin Feige’nin, dizilerin geliştirilmesinde rol alması bekleniyor.

Kaynak