Son yıllarda kanlı canlı oyuncular ile bir Star Wars dizisinin çekileceği yönünde birçok haber önümüze geldi.

Önce Star Wars evreninin yaratıcısı olan George Lucas‘ın bu işe girmek istediği ama maliyetlerin yüksekliği nedeniyle bu işi bir süreliğine askıya aldığı ile ilgili haberi 2011 yılında paylaşmıştık. 2012 yılının sonlarına doğru George Lucas‘ın LucasFilm’i 4.05 milyar dolar karşılığında Disney’e satması sonrası, Lucas’tan gelecek SW dizisi umudumuzu yitirmiştik.

2013 ve 2015 yıllarında The Walt Disney Company‘nin sahibi olduğu ABC kanalı için bir Star Wars dizisi çekilme ihtimali ile ilgili haberler dönmeye başlamıştı ama buradan da bir sonuç çıkmamıştı.

Yine 2015 yılında Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist gibi Marvel dizilerini yayınlayan Neflix’in, Disney ile 3 Star Wars dizisi çekme pazarlıkları yaptığı ile ilgili dedikodular gelmeye başlamış ama buradan da sonradan olumlu bir haber gelmemişti.

En sonunda 2017’nin Kasım ayında yıllar süren dedikodular gerçeğe dönüştü. Disney, 2019’da açacağı yeni streaming servisinde yayınlanacak Star Wars dizisinin haberini verdi.

Bu senenin Şubat ayında Disney, birden fazla Star Wars dizisi üzerinde çalışmalar yaptığını açıkladı.

Bugün itibariyle ise Star War dizisinin yapımcılığının ve yazarlığının Jon Favreau‘ya emanet edildiğinin haberini aldık.

Iron Man filmlerinde Happy Hogan karakterini canlandıran, Iron Man 12‘yi yöneten, birçok Marvel filminin, ayrıca The Lion King, Jungle Book gibi Disney filmlerin yapımcısı ve yönetmeni olan Jon Favreau, Star Wars evrenine giriyor.

Jon Favreau“eğer bana 11 yaşımdayken Star Wars evrenindeki hikayeleri anlatacağımı söyleseydiniz, size asla inanmazdım. Şimdi bu heyecan verici maceraya başlamak için sabırsızlanıyorum” diyerek mutluluğunu dile getirmiş.

Star Wars: The Clone Wars ve Star Wars Rebels animasyonları gibi başarılı işler çıkarmasını ve Star Wars hayranlarını hayal kırıklığına uğratmamasını diliyoruz.