A+E Networks International, ilk uluslararası ortak yapım dizisine onay verdi.

The Crown, Peaky Blinders, War & Peace ve Wolf Hall gibi dizilerde rol alan Kate Phillips, dizinin başrol oyuncusu oldu.

Miss Scarlet and The Duke adlı dizi, 19. yüzyıl Londra’sındaki ilk kadın dedektifi merkezine alan bir İngiliz suç draması. Eliza Scarlet’ın babası ölür ve onu beş parasız bırakır. Eliza, evliliğin finansal güvence için tek seçenek olduğu zamanlarda yaşamaktadır. Ancak Eliza, dik kafalı biri olarak para için başka bir yol bulmaya kararlıdır ve özel dedektif ajansını devralmaya karar verir. Ama bu erkek dünyasında iş yapabilmek için kendisinin bir ortağa ihtiyacı vardır. Scotland Yard’tan “The Duke” lakabıyla bilinen ayyaş, kumarbaz, zampara dedektif William Wellington’ı işe alır. Bu iki uyumsuz insan, 1880’nin Londra’sında suç çözmek için ekip olurlar.

Stuart Martin (Medici), dizinin bir diğer başrol oyuncusu “The Duke”, yani William Wellington karakterini canlandıracak.

Kevin Doyle (Downton Abbey), Andrew Gower (Carnival Row), Ansu Kabia (World on Fire), Helen Norton (Raw), Cathy Belton (Philomena) ve Danny Midwinter (From Hell), dizide rol alacak diğer oyuncular.

Rachael New (Grantchester, Trollied), dizinin yazarı ve yaratıcısı. Patty Ishimoto (Rogue), Todd Berger (Wynonna Earp) ve Patrick Irwin (The Fall), dizinin yönetici yapımcıları.

Amerika’da PBS’in yayınlayacağı dizinin uluslararası yayıncıları arasında, Alibi (İngiltere), Seven Network (Avustralya), CBC (Kanada), Lightbox (New Zealand), RTL (Almanya), Yandex (Rusya) ve OTE Cosmote TV (Yunanistan), bulunmakta.

Kaynak