La Templanza dizisi 26 Mart 2021 tarihinde yayınlanmaya başlayan romantik ve drama türlerinde bir dizidir. Amazon Prime orjinal yapımı olan bu dizi Maria Duenas’ın aynı ada sahip eserinden uyarlanmıştır. Yönetmen koltuğunda Guillem Morales, Alberto Ruiz Rojo ve Patricia Font gibi isimlerin yer aldığı dizinin senaryosunu Susana López Rubio ve Javier Holgado gibi isimler yazmıştır

Konusu
Meksika ve Küba’dan İspanya’ya uzanacak olan hikaye, 19. yüzyıl ortalarına götürecek bizleri. Bir anda fakir hale gelen Mauro Larrea (Novoa) isimli cesur bir iş adamı ile Soledad Montalvo (Watling) isimli kendi kendine yeten bir kadının aşk hikayesini izleyiciye aktaracak. Dizide dünyanın farklı şehirlerinden gelen iki insanın romantik ilişkisi odağa alınıyor. 1860’larda geçen tarihi ve kaderi değiştirecek bir aşk gözler önüne seriliyor.

Karakterler

Leonor Watling – Soledad Montalvo karakteri ailenin en küçük torunu. Aile şirketinin büyümesi için kendini feda eden ve İngiltere’ye taşınan fedakar karakterimiz. Edward Clayton ile evli 3 çocukları var.

Rafael Novoa – Mauro Larrea eşini 2. çocuğunun doğumu sırasında kaybeden karakterimiz. Kendini Meksika’ya atar ve orada madencilikle başlayan iş hayatındaki ilerleyişini izliyoruz. 2 tane çocuğu var. Nicolas Larrea ailenin en küçük bireyi, biraz kafası dışarıda bir elemanımız. Bir diğeri ise Mariana ve o da evlenmek üzere olan kızımız.

Nathaniel Parker – Edward Clayton, Soledad’ın aile şirketini uluslararası alana yaymak için anlaşılan iş adamı ve bu anlaşma için Soledad ile evlenmiştir.

Raúl Briones – Santos Huesos ise Maura’nın Meksika’da işe başladığı madende tanıştığı, en yakın arkadaşı olan Kızılderelidir.