Mayıs ayı, yeni dizi bolluğu yönünden Nisan kadar güzel geçmese de 5 yeni diziyle tanışmamıza da vesile oldu. “Bu diziler de neymiş böyle?” diyorsanız, sizi yazının devamına davet ediyorum.

Common Law
11 Mayıs’ta USA Network’te başladı.Los Angeles Polis Teşkilatı’na bağlı olarak çalışan ve birbirlerine katlanamayan ve bunun üzerine, patronları tarafından çiftler terapisine gönderilen Travis Marks ve Wes Mitchell adlı iki dedektifin komedi-drama ile harmanlanmış maceraları işleniyor.
Cormac Wibberley ve Marianne Wibberley tarafından ortaya çıkartılan yeni dizinin başrollerinde Sleeper Cell ile yıldızı parlamış olan Michael Ealy‘yi ve çeşitli konukluklar dışında 24‘ten de tanığımız Warren Kole‘u görüyoruz. İkilimize, Lost ve Tell Me You Love Me‘den tanıdığımız İngiliz güzeli Sonya Walger eşlik ediyor.

Hit and Miss
6 bölüm sürecek olan dizi 22 Mayıs’ta Sky Atlantic’te başladı.Travesti kiralık katil Mia’nın bir çocuğu olduğunu öğrenmesiyle değişen hayatını anlatan dizi, daha önce şurada ele alınmıştı.
Shameless‘ı bizlerle buluşturan Paul Abbott‘un yarattığı Hit and Miss’in başrolünde, bir Oscar adaylığı ve Big Love ile Altın Küre kazanmış olan Chloë Sevigny‘yi görüyoruz.

http://www.youtube.com/watch?v=4loJKcwhYWs

Men at Work
24 Mayıs’ta TBS’te başladı.Aynı dergide çalışan 4 yakın erkek arkadaşın üzerine kahkahalı bir komedi dizisi.
Franklin & Bash‘in başrol oyuncusu Breckin Meyer tarafından yaratılan dizinin kadrosunda, That ’70s Show‘dan Danny Masterson‘ı, Las Vegas‘tan James Lesure‘u, çeşitli gençlik dizilerinden tanıdığımız Michael Cassidy‘yi ve Buffy the Vampire Slayer‘dan Adam Busch‘u görüyoruz.

http://www.youtube.com/watch?v=A48nucT_S_U

Continuum
10 bölüm sürecek olan dizi, 27 Mayıs’ta Showcase’te başladı.2077 senesinde kaçan bir grup teröristle beraber kendini 2012’de bulan polis Kiera’nın etrafında şekillenen bir bilim kurgu. Daha önce şu bildiride de ele alınmıştı.
Simon Barry tarafından yaratılan dizinin başrolünde Alias‘tan tanıdığımız Rachel Nichols‘ı görüyoruz. Kadrodaki diğer tanıdık isimlerin arasında da Mutant X‘ten Victor Webster‘ı ve 24‘ten Roger R. Cross‘u sayabiliriz.

Hatfields & McCoys
28, 29 ve 30 Mayıs’ta History Channel’da gösterilen 3 bölümlük mini dizi.Amerika’daki İç Savaşın ardından Batı Virginia’da yaşayan düşman aileler Hatfield’ler ve McCoy’lar üzerine üzerine kurulu olan bir western. 3 bölümün reytinglerinin de 14 milyon civarında gezmesinin kablolu kanallar içinde bir rekor olduğunu söylememe pek de gerek yok herhalde.
Dizinin başrollerinde 2 Oscar’lı dev oyuncu Kevin Costner‘ı ve Big Love’dan bildiğimiz Bill Paxton‘ı görüyoruz.