1992-1999 yılları arasında süren efsane entrika dizisi Melrose Place için hayranları yeni bir geri dönüş kampanyası başlattılar. Kampanyanın yürütüldüğü site, doğal olarak, dizinin hayranları tarafından hazırlanıp geliştirildi. Eğer siz de ortaya nasıl bir şey çıktığını merak edip, bu kampanyada nasıl adımlar izleniyor diye düşünüyorsanız, yazının devamına bekleniyorsunuz.

1-) KAMPANYAYA KATILMANIN BİR YOLUNU BUL
İlk olarak, ilgili kanalı ve dizinin oyuncularını e-posta ve mektup yağmuruna tutmak gerekiyor. Bunun için gerekli adresler sitede belirtilmiş. Bu adresler arasında, CBS (dizi her ne kadar Fox’un olsa da DVD’leri piyasaya CBS amblemiyle çıktı) ve dizinin yaratıcısı Darren Star‘ın yapım şirketi başta olmak üzere, Melrose Place‘in kadrolu oyuncularının Twitter ve Facebook iletişim sayfaları da (ya da hangisi mevcutsa) bulunuyor.
2-) YARDIM ETME YOLLARI
İkinci aşama ise sıradan bir internet kullanıcısının yapabileceği yardım yolları. Site, dizinin dönüşü için çeşitli “aranıyor” posterleri ve sloganlar hazırlamış. Takipçilerden beklentisi ise bunları kendi kişisel internet hesaplarında, forumlarda, bloglarda paylaşmaları.
Hoşuma giden birkaç poster:
UYARI: Posterler diziyle ilgili ispiyon içeriyor!

Ünlü olduğu şey: Jennifer Mancini ile ilişki yaşaması

Ünlü olduğu şey: Jennifer Mancini ile ilişki yaşaması!

Ünlü olduğu şey: Michael'ın düğün gecesinde, Michael'la birlikte yarı çıplak halde çatıdan düşmesi

Ünlü olduğu şey: Michael’ın düğün gecesinde, Michael’la birlikte yarı çıplak halde çatıdan düşmesi!

Ünlü olduğu şey: Şantaj!

Ünlü olduğu şey: Şantaj!

Ünlü olduğu şey: 6 Evliliği!

Ünlü olduğu şey: 6 Evliliği!

Ünlü olduğu şey: Alkol testi sonuçlarını değiştirmek

Ünlü olduğu şey: Alkol testi sonuçlarını değiştirmek!

Ünlü olduğu şey: Melrose Place'i patlatmak

Ünlü olduğu şey: Melrose Place’i patlatmak!

Diğer posterlere buradan ulaşabilirsiniz.
Gözüme çarpan sloganlar:

Dolabında kaç tane iskelet var?

Dolabında kaç tane iskelet var?

Erkek arkadaşının şu an nerede olduğunu biliyor musun?

Erkek arkadaşının şu an nerede olduğunu biliyor musun?

Tahliye = Reddedildi

Tahliye = Reddedildi

Diğer sloganlar ve büyük hallerine buradan ulaşabilirsiniz.Diziyi geri getirmek isteyenlerin bu sloganları ve posterleri paylaşmasının yanında, dizinin DVD’lerini CBS’in sitesinden veya Amazon‘dan alması bekleniyor. Eğer kanal, DVD satışından iyi para kazanırsa (sezonları ortadan bölüp çıkardıkları DVD’lerden daha ne kadar kazanacaklarsa), Melrose Place‘in ekranlara geri dönmesinin kolaylaşacağı düşünülüyor.
3-) POTANSİYEL FİKİRLER
Bu kısım ise dizinin nasıl devam edebileceğiyle ilgili. 7 sezon boyunca kenarda köşede kalmış karakterler ya da bahsedilip seyredemediğimiz olaylar gündeme getiriliyor. Bu kısmın ispiyon oranı çok fazla olduğu için buraya yazmıyorum. Merak edenler şuradan bakabilirler. Bu aşamadaki durum ise yeni fikirleri gereken yerlere pazarlayabilmek.

2009 yapımı The CW uzantısı

2009 yapımı The CW uzantısı

Biliyorsunuz ki dizimizin bir de başarısız olmuş 2009 yapımı uzantısı var. Bu kampanya, oradaki oyuncuları da olası bir diziye getirmenin peşinde. Yani yukarıda 1992 oyuncuları için söylenen şeyler, 2009 yapımındakiler için de geçerli.
Ufak Not: Uzantı oyuncuları için de poster hazırlamışlardı. Fakat, hemen ekranlara veda ettiği için buraya koymadım. Yukarıdaki posterlere ulaşabileceğiniz bağlantıda onları da görebilirsiniz.

Bu kadar yakın zamanda başarısız olmuş bir uzantının ardından, herhangi bir kanalın Melrose Place için yeniden yeşil ışık yakacağını hiç sanmıyorum. Ama bakarsınız bir mucize olur da gerçekleşir. Düşünmesi bile güzel. =)