2009 sonbaharında The CW‘da yayın hayatına başlayan ve birinci sezonunun sonunda iptali gören dizimizi bir yad edelim dedim. Aynı zamanda bu talihsiz durumuna rağmen birilerinin ilgisini çekmesini umut ediyorum ve sizleri yazının devamına davet ediyorum.

Dizimiz, 1992 yılında başlayan ve 7 sezon süren aynı adlı diziden uyarlama. O dizi ise şimdilerde 4. sezonu devam etmekte olan 90210‘un uyarlandığı Beverly Hills, 90210‘un bir uzantısı. Fakat iki Melrose Place’in de bunlarla pek bir alakası yok. Şimdiki konumuz olan Melrose Place 2009’un konusundan -mümkün olduğunca az ispiyon vererek- bahsedecek olursak:

Aslında uzun uzun anlatabileceğimiz bir konusu yok. Bir grup apartman sakininin ilişkilerini konu alan bir gençlik dizisi var karşımızda.Sadece romantik ilişkiler, entrikalar üzerine kurulu bir yapım değil. Ortada faili meçhul bir cinayet var ve bu diziyi ilginç kılan en güzel inceliklerden biri bu. Bir sabah apartman sakinlerinden biri apartmanın avlusundaki havuzda ölü bulunuyor ve esas olaylarımız başlıyor.Hemen hemen her The CW dizisinde olduğu gibi, güzel bayanlarla ve yakışıklı beylerle dolu, çok başarılı ve parlak bir kadromuz var. Şimdi onlardan ve karakterinden bahsedecek olursak:

Katie Cassidy

Katie Cassidy

Ella (Katie Cassidy):Hırslı, azimli, entrikacı Ella’yı canlandıran Katie Casssidy, diziye şans tanımamdaki en büyük etken. Kendisini, Supernatural ve Harper’s Island‘da izlemiştik. Sonra Melrose Place’e katıldı; iptalinden sonraki sezon Gossip Girl‘de epeyce göründü.

Stephanie Jacobsen

Stephanie Jacobsen

Lauren (Stephanie Jacobsen):Yine izlemeye doyamadığım oyunculardan biri. Dizide, ekonomik sorunlar yaşayan tıp fakültesi öğrencisi Lauren’ı canlandırıyor. Bu sorununu çözmek için bulduğu yöntem ile bizleri epey şaşırtan, sürprizlerle dolu bir karakter. En son Terminatör: TSCC‘da da izlemiştik.

Jessica Lucas

Jessica Lucas

Riley (Jessica Lucas):Dizinin özenilen çifti Riley-Jonah’ın Riley’si. Öğretmenlik yapan, iyi niyetli, sevimli, cici bici bir karakter. Dört bölüm 90210’da oynamış. Melrose Place’in iptali üzerine NBC‘nin son kurbanlarından olan ve 12 bölüm süren Friends with Benefits‘te izledik geçtiğimiz yaz.

Michael Rady

Michael Rady

Jonah (Michael Rady) : Dediğim gibi, Riley ile çok örnek bir çift olan Jonah, sinema tutkunu. Bu işi yapıyor ve en büyük hayali kısa filmi ile dikkat çekebilip, yönetmenlik işlerini ilerletmek. Oyuncuyu daha çok sağda solda konuk olarak görüyoruz. 14 bölüm Greek‘te rol almış.

Ashlee Simpson

Ashlee Simpson

Violet (Ashlee Simpson) : Söz konusu cinayetin işlenmesine çok yakın bir süre apartmana taşındığı için dikkatleri üzerine çeken gizemli, güzel bir kızımız. Oyunculuk anlamında en zayıf halka bu bayandı. Zaten pek bir tecrübesi de yok. 7th Heaven adlı bir dizide kısa bir süre oynamış. Jessica Simpson‘ın kardeşi olan Ashlee’yi kadroya alırken, şarkıcılığı ile ABD’deki popülerliğine güvendiler herhalde.

Colin Egglesfield

Colin Egglesfield

Auggie (Colin Egglesfield): Yetenekli ahçı şef Auggie, cinayet kurbanı Sydney ile yakın ilişkisinden dolayı en baş şüphelilerden. All My Children adlı pembe dizide uzun süre yer alan oyuncu, bu yıl da popüler aktris Kate Hudson‘la birlikte Something Borrowed adlı filminde rol aldı. Bunlar dışında bolca konuk olarak görüyoruz televizyonda.

Shaun Sipos

Shaun Sipos

David (Shaun Sipos):Bu oyuncunun da televizyondaki ilk büyük projesi Melrose Place’ti diyebiliriz. İptal edildikten sonraki sezon Life Unexpected‘a katıldı ve orada da The CW’nun gazabına uğradı.

Orijinal Melrose Place’in yıldızlarından bazı isimleri de izleme imkanı elde ediyoruz. Bu isimler: Thomas Calabro, Heather Locklear, Josie Bissett, Laura Leighton ve Daphne Zuniga şeklinde.Cinayet kurbanı Sydney, Laura Leighton tarafından canlandırılıyor. Sorunlu doktorumuz Micheal Mancini (aynı zamanda David’in babası) ise Thomas Calabro sayesinde hayat buluyor. Eski Melrose Place’in en sevilen karakterlerinden Amanda, Heather Locklear tarafından canladırılıyor. Kendisi sezon ortasında kadroya katıldı.Diziyi iptalden kurtarma hamlelerinden biriydi fakat ne yazık ki işe yaramadı. Kadronun diğer isimlerine şuradan bakabilirsiniz.

18 bölüm sonunda iptal olan bir diziyi tavsiye etmek ne kadar doğru bilmiyorum. Ben, iptal olduğunu bildiğim halde izledim ve hiç pişman değilim. Aynı türden Gossip Girl ve 90210 ile karşılaştırdığımda Melrose Place‘in çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. Bu tip dizilerde genellikle liseli bir grubu izleriz. Fakat, burada ise yaş aralığı olarak daha büyük bir kesim var karşımızda. Hatta tutmama sebebi olarak “CW izleyicisine fazla yaşlı kaçtı bunlar” şeklinde yorumlar var ve kesinlikle katılıyorum. Çünkü gerçekten çok iyi bir diziydi ve beğenilmemesi için başka hiçbir sebep göremiyorum.

Konular toparlanıp, final tadında bir bölümle bitirildi diyemiyorum ama ucu çok açık da bitmedi. Bence boş bir vakitte gayet güzel izlenir. Bu tarz dizilerden hoşlanıyorsanız mutlaka şans tanımalısınız. Çünkü türünün -nadir rastlayabileceğiniz- iyi örneklerinden biri var karşınızda.

Biraz fazla uzun ve hafif ispiyonlu bir tanıtım videosu, aşağıda sizleri bekliyor.

İzleyecek olanlara iyi seyirler…