Michael B. Jordan ve yapım şirketi Outlier Society’nin, HBO Max için karakterin Val-Zod enkarnasyonuna odaklanan Siyah Supermen projesi geliştirdiği ile ilgili haberi Temmuz ayında almıştık. Son gelen haberle dizinin senaryosunu yazacak isimler belli oldu.

Darnell Metayer ve Josh Peters, Michael B. Jordan’ın Outlier Society’sinin DC Entertainment ve Warner Bros Television için ürettiği diziyi yazmaya hazırlanıyorlar. Val, Dünya’ya giden yolu bulan ve sonunda çizgi romanlarda bir noktada beyni yıkanmış bir Süpermen de dahil olmak üzere güçlerini kötülükle savaşmak için kullanan bir Siyah Kriptonludur.

HBO Max, haber hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Metayer ve Peters, en son olarak “Transformers: Rise of the Beasts”in senaryosu ve Curtis “50 Cent” Jackson’ın yönetici yapımcılığını üstlendiği Starz dizisi BMF üzerinde çalıştı. Ayrıca geliştirme aşamasında olan başka projeleri de var.

Jordan, Outlier Society çatısı altında yürütücü yapımcılık yapıyor, ancak dizide oynayıp oynamayacağına dair henüz bir bilgi yok. Outlier’den Elizabeth Raposo, bir diğer yönetici yapımcı. Outlier’ın televizyondan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Stefano Agosto, projeyi denetleyecek. Warner Bros. Television, DC Entertainment ile birlikte yapımcılık yapacak.

Kaynak