NBC kanalı Ira Levin tarafından kaleme alınan, 1968 yılında Roman Polanski tarafından sinema filmi de çekilmiş kült roman Rosemary’s Baby‘nin 4 saatlik modern versiyonunun ilk kısmını 11 Mayıs günü yayınlayacağı Night One (İlk Gece) isimli bölümle ekranlara taşıyor. İki bölümlük kısmın yayınlanacağı bugünden sonra dizinin kalan iki bölümü de 15 Mayıs günü ekranlara gelecek.
uploads_987d2c74-129f-4a14-848f-2c91c7b33bdc-rosemarys_baby

Mini dizi formatında yayınlanacak yapımda Rosemary Woodhouse’ı canlandıracak isim Avatar, Star Trek, Colombiana gibi filmlerden tanıdığımız Zoe Saldana, eşini canlandıracak isim ise Suits‘ten tanıdığımız başarılı oyuncu Patrick J. Adams.

2014_Rosemarys_Baby_Zoe_Saldana_Patrick_J_Adams_w640-7Dizinin konusuna gelince… Genç Rosemary ve parlamak için çabalayan ve aktörlük yapan kocası Guy Woodhouse çifti yeni bir eve -hakkında kötü dedikodular olsa da onlara kulak tıkayarak- taşınıyorlar. Taşındıktan bir süre sonra Rosemary hamile olduğunu öğreniyor ve kocası Guy’ın işleri de beklenilenden daha da iyi bir şekilde açılıyor.
Her şey yolunda gibi görünürken Rosemary bir süre sonra komşularının satanik (şeytani) bir mezhepe ait olduklarından ve istedikleri tek şeyin Rosemary’nin taşıdığı bebek olduğundan şüphelenmeye başlıyor. Dahası bu düşüncelerinin gerçek olup olmadığını, hatta bu yolda kocasına bile güvenip güvenemeyeceğini sorgulamaya başlıyor.
Diziyle ilgili yayınlanan son fragmanı izlemek isteyenler şuradaki videoya bakabilirler.

Diziyle ilgili yeni bir video daha yayınlandı: