miranda_en_tv3

Amcasından miras kalan bütün parasını pek de iş yapmayan bir şaka dükkanına yatırmış, lisedeki lakabı “Queen Kong” olan, görenlerin genelde “bayım” diye hitap ettiği, 1.85 boyunda ve pek de albenisi olmayan bir kadın olsaydınız ne yapardınız?
Miranda Hart tüm bu durumları tiye alıyor ve ortaya yarı otobiyografik, kahkahalarla izleyeceğiniz “Miranda” çıkıyor.

51aqL17DcAL

 

 

Dizinin çıkış noktası olan “Miranda Hart’s Joke Shop“, 2008 yılında BBC Radio 2’da yayınlanan bir radyo programı. Hart; 2009 yılında da azıcık beceriksiz, çokça sakar, bazen çocuksu, çoğu zaman hayalperest Miranda’yı ekrana taşımaya karar veriyor.

 

 

 

miranda_tv_series-723464855-large-horz (2)

1. sezonu 2009, 2. sezonu 2010, 3. sezonu 2012’de 6’şar bölüm olarak yayınlanan dizi 2015’te “Yılbaşı Özel” olarak yayınlanan çift bölümle beraber toplam 20 bölümle bizlere veda etti.

Radio 2 Miranda Hart & Jon Holmes

 

 

Miranda, her zaman “öteki” olmanın zorluklarını yaşayan bir kadın. Normalden uzun boyu, büyük ayakları ve iri kıyım vücuduyla istediği yerden giysi alışverişi yapma lüksü bile elinden alınmış.

 

 

_78486274_miranda2_bbc

35 yaşında ve annesinin gözünde “bu yaşa gelip de hala doğru dürüst bir iş ve hayırlı bir kısmet bulamayan” biri.

Miranda

Kendisine kalan miras parasıyla açtığı ve çocukluk arkadaşı Stevie ile birlikte işlettikleri şaka ürünleri satılan dükkanın üst katında yaşıyor. Pek beraber işlettikleri de söylenemez; çünkü Miranda ticaretten zerre anlamıyor.

miranda_03

Miranda’nın kalbi, hemen dükkanın yanındaki restorantta şef olarak çalışmaya başlayan, üniversiteden arkadaşı Gary için atıyor. Miranda ona olan ilgisini belli etmemeye çalıştıkça daha da batırıyor bu durumu.

miranda-new-year-ep

“İyi de bu kadar acınası bir haldeki kadına biz niye gülelim şimdi?” diyebilirsiniz yukarıyı okuyunca. Ammavelakin, Miranda Hart bize yaşadığı bu durumları öyle bir sunuyor, şu “başkası adına utanma” durumunu öyle bir ortadan kaldırıyor ki Miranda’ya acımak yerine onunla bir olup siz de bu yaşanan olayların mizahi yönünü görmeye başlıyorsunuz.

f0f6a2b1667674c038ab5c1574b08fa0

“Peki bunu nasıl yapıyoruz?” derseniz de Miranda dördüncü duvarı kaldırıyor ve bütün bu yaşananlara sizi de dahil ediyor.

 

Siz de gelin,

 

bazen çocuksu…
miranda_bbc

çokça hayalperest…
miranda-miranda-hart-2-bbc-pete-dadds1-959x640

bazen seksi (olmaya çalışan)…
fvd

sporla pek arası olmayan…
miranda-hart

aşık…m

ve her daim sakar…
tumblr_nhox4qxw0X1rf1c8eo7_500

Miranda’nın yaşamına konuk olun; kelimelerin anlatmaya yetemeyeceği tatlılıktaki “Miranda”ya en azından bir bölüm şans verin.

Programme Name: Miranda - TX: n/a - Episode: n/a (No. 1) - Embargoed for publication until: 05/12/2012 - Picture Shows: Stevie (SARAH HADLAND), Penny (PATRICIA HODGE), Miranda (MIRANDA HART), Gary (TOM ELLIS), Tilly (SALLY PHILLIPS) - (C) BBC - Photographer: Des Willie

BAĞLANTILAR:

IMDbWikipediaResmi SiteMiranda Hart Resmi Sitesi

*** Tanıtım filmleri ilk 2 sezonun birleştirilmiş DVD tanıtımlarından oluşuyor hep. İspiyon olur diye koymadım. Siz direkt ilk bölümden başlayın. :) İyi seyirler.