mv5bmje4ntizndc1ov5bml5banbnxkftztgwmzmznzmwmdi-_v1_sy1000_cr006851000_al_

The Last Ship, Major Crimes, Rizzoli & Isles, The Librarians gibi 42 dakikalık çok fazla +18 unsurlar içermeyen dizilerle tanınan TNT, yazın bu formatını Animal Kingdom ile değiştirdi. Ondan sonrasında gelen Good Behavior ile de bu değişime devam etti. Diğerlerinden 50 dakikalık süresi ve +18 unsurlar içermesiyle sıyrılan bu iki diziden Animal Kingdom yazın, Good Behavior ise sonbaharda karşımıza geldi.

Blake Crouch‘un The Letty Dobesh isimli kitap serisinden uyarlanan dizinin mutfağında Blake CrouchChad Hodge, Marty Adelstein ve Becky Clements bulunmaktadır. İlk sezonu 10 bölüm sürecek olan dizimizin son olarak 5. bölümü yayınlandı. Yeni sezon hakkında henüz bir haber yok.

ÖNEMLİ BAĞLANTILAR

FacebookTwitterInstagramResmi SiteWikipediaIMDb

gb-600x338_073020161028

KONU

Letty, hayatını çok salaş geçiren birisidir. Kılık değiştirerek hırsızlık yapar, uyuşturucu kullanır ve alkoliktir. Geçmişte uyuşturucu bulundurmak suçundan hapse girmiş ve bu yüzden oğlunun velayetini kaybetmiştir. Bir süre sonra şartlı tahliye ile hapisten çıkar ve hayatına düzgün bir şekilde devam etmeye çalışır. O ne kadar hayatına çeki düzen vermeye çalışsa da bir şekilde yoldan çıkmaya meyillidir ve girdiği işten ayrılarak eski hayatına geri dönüş yapar. Kılık değiştirerek otellere girip hırsızlık yapar, tam bu sırada girdiği odanın sahibi odaya gelir ve Letty saklanmak zorunda kalır. Odanın sahibi bir paralı tetikçidir (Javier) ve o sırada müşterisi ile anlaşma yapar. Bu anlaşmanın tek tanığı Letty’dir ve bir şekilde bu oyuna girerek cinayeti önlemeye çalışır. Bu sırada istemeden de olsa Javier ile tehlikeli bir ilişkinin içine girer.

good_behavior-800x450_010620161042

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Letty (Michelle Dockery)

Kılık değiştirerek hırsızlık yapmak en büyük eğlencesidir. Alkol ve uyuşturucu probleminden uzaklaşmaya çalışsa da pek başarılı olduğu söylenemez. Oğlunun velayeti annesindedir ve ona çocuğunu göstermiyordur. Oğlunu yeniden kazanmak için uğraşır. Javier ile tehlikeli bir ilişkinin içine girer.

Oyuncuyu Downton Abbey dizisinden hatırlayabilirsiniz.

Javier (Juan Diego Botto)

Soğukkanlı kiralık katilimiz. Çok gizli ve hızlı bir şekilde işini görür fakat Letty düzenini bozmuştur. Yalnız olmayı seven Javier de Letty ile beklenmedik bir ilişkinin içine girer.

Arjantinli oyuncunun Amerika’daki ikinci dizi projesi. İlk projesi olarak 90’lı yıllarda Zorro dizisinde oynamıştır.

1476573431

Estelle (Lusia Strus)

Letty’nin annesidir. Torununu Letty’nin hayatını düzende görmedikçe ona göstermek istemez.

Oyuncuyu Wayward Pines ve Modern Family dizilerinde konuk oyuncu olarak görmüştük.

mv5bnzi5nzyzodcym15bml5banbnxkftztgwodm1mza2mdi-_v1_sy1000_sx1500_al_

Christian (Terry Kinney)

Letty’nin şartlı tahliye memurudur. Onun düzenli, belasız bir hayatı olması için elinden geleni yapmaktadır fakat Letty onu zor durumda bırakmaktadır. Tahliye memurluğu yaptığı insanlara karşı hoşgörülü ve toleranslıdır.

Oyuncuyu Billions, Fargo, Show Me A Hero, Black Box, The Mentalist ve Oz dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

  • Letty’nin çocuğu Jacob rolünde Nyles Steele’yi izliyoruz.

mv5bmtuzmtcznje0ml5bml5banbnxkftztgwntm1mza2mdi-_v1_

SON SÖZ

Michelle Dockery’i daha önce bir yerde izlemedim ama burada çok sağlam bir oyunculuk sergilediğini ve beni kendisine hayran bıraktığını söyleyebilirim. Dizi ise her bölümü bir öncekinden sağlam bir şekilde ilerliyor. Şahsen bazı dizilerde 40 dakika 400 dakika gibi gelse de bu dizide 50 dakikanın nasıl geçtiğini anlamıyorum. Draması, oyunculukları, hikayesi gayet tadında. Böyle devam ederse de bu senenin iyi işlerinden biri olur. Henüz yeni sezon hakkında bir haber yok ama ben alacağını düşünüyorum. Özellikle Michelle Dockery’i sevenler kesin izlesin, sevmeyenler, tanımayanlar da bir denesin derim.

İzleyecek olanlara iyi seyirler. =)

TANITIM FRAGMANI 

14199403_1815066535438288_6514257071065343719_n