Last Wallpaper

“We Know Drama” (Dramadan Anlarız) sloganı ile yoluna devam eden ve birçok sağlam drama dizisi yayınlayan TNT‘nin 22 Haziran 2014’te bizlerle tanıştırdığı dizinin tanıtımına hoşgeldiniz; The Last Ship. Çok uzun zamandır bu tanıtımı hazırlamayı düşünüyordum ancak bir türlü nasip olmamıştı. Sonunda fırsatını buldum ve 3. sezon başlamadan bu tanıtımı hazırlamaya karar verdim. Diziyi daha yakından tanımak istiyorsanız buyurun tanıtımın devamına efenim.

Last1

KİMLİK BİLGİLERİ:

Tür: Drama, Aksiyon, Bilim Kurgu, Kıyamet Sonrası

Bölüm – Sezon Sayısı: 2 Sezon – 23 Bölüm

Onay Durumu: 3 sezon onayı mevcut ve 12 Haziran’da başlayacak

Bölüm Süreleri: Ortalama 43-45 dakika

Kanal: TNT

Yapımcı: Steven Kane, Hank Steinberg

WikipediaIMDbResmi SiteFacebookTwitter

Tek düşman virüs değil!!

Tek düşman virüs değil!!

KONU:

(İlk bölümden biraz ispiyon içerir!!!)

Dizi William Brinkley‘in 1988’de yayınlanan aynı isimli romanından uyarlanan, genel anlamıyla bir kıyamet sonrası draması. Biraz daha içine girecek olursak; Dr. Rachel Scott, CDC (Hastalık Kontrol Merkezi – Centrals for Disease Control and Prevention) adına Mısır‘da bir hastalığın peşindedir ve buralardan örnekler toplamaktadır. Daha sonrasında ABD Deniz Kuvvetleri‘ne bağlı bir muhrip olan USS Nathan James, 217 mürettebatı ve Dr. Rachel ile kutuplara gider. Gemideki herkes bunun bir tatbikat olduğunu sanmaktadır. Bir kişi hariç, Dr. Rachel.

Dünya, devamlı mutasyona uğrayan bir virüsün etkisi altına girer ve nüfusun %80’i yaşamını yitirir. İşte kutuplardaki gemimizdeki Dr. Rachel da kutupta hastalığın ilk halinin örneğini aramaktadır. Bununla birlikte bir ilaç hazırlayabileceğini düşünmektedir. Ancak bazı olaylar gelişir ve bunun sonucunda Nathan James‘in kaptanı Tom Chandler bunun bir tatbikat değil bir görev olduğunu anlar. İşte bu andan itibaren en zorlu görevleri başlar. İlacı bulup hayatta kalan kişilere ulaştırmak.

Last3

KARAKTERLER:

Tom Chandler      Tom Chandler:

Kendisi gemimizin birinci kaptanıdır ve mürettebatı için her şeyi yapabilecek biri. Kutuplara giderken hiçbir şeyden haberi yoktur. Sıradan bir tatbikat sanmaktadır. Ancak gelişen olaylardan sonra Rachel‘ı sorgulayarak buraya gelmelerinin asıl amacını ve dünyadaki felaketi öğrenir. Şimdi zor bir karar vermesi gerekmektedir. Eve mi dönecektir yoksa hastalığın ilacını mı bulmaya çalışacaktır?

Tom Chandler rolünde karşımıza Eric Dane çıkıyor. Kendisini daha önce Grey’s Anatomy ve Charmed dizilerinde görmüştük.


Rachel Scott     Dr. Rachel Scott:

Hastalık Konrtol Merkezi‘nin doktorlarından birisi ve bu virüsü durdurmak için bir ilaç bulmak istemektedir. Bunun için kutuplarda hastalığın ilk versiyonunu bulmak için USS Nathan James gemisine biner. Tabii kendisinin virüse ilaç bulmaya çalışan bir doktor olduğu, ne gemi kaptanı ne de mürettebat tarafından bilinmektedir. Herkes kendisinin kuşlar hakkında araştırma yapan bir doktor olduğunu sanmaktadırlar. Gelişen olaylar neticesinde artık herkes kimliğini ve amacını öğrenir. Bunun üzerine ilaç bulmak için tüm mürettebat kendisine yardım etmeye başlar.

Rachel Scott karakterine Rhona Mitra hayat veriyor. Kendisini The Practice, Boston Legal, Nip/Tuck ve Strike Back dizilerinden hatırlıyoruz.


Ayrıca ikinci kaptan Mike Slattery rolünde Adam Baldwin (Chuck, Angel, Firefly), Danny Green rolünde Travis Van Winkle (Hart of Dixie, 90210), Carlton Burk rolünde Jocko Sims (Masters of Sex, Crash, Castle), amcam gibi sevdiğim Tex rolünde John Pyper-Ferguson (Suits, Burn Notice, Brothers and Sisters), Jeter rolünde Charles Parnell (Fringe, The Mentalist, Bones) ve Kara Foster rolünde Marissa Neitling (Leverage) karşımıza çıkıyor.

Ayrıca tüm kadroya buradan erişebilirsiniz.

Last4

SON SÖZ:

Dizimiz iki sezonu devirmiş ve TNT‘nin en çok reyting alan dizisi konumunda. Oldukça etkileyici çatışma sahneleri mevcut dizide ve aksiyon başladığı zaman insanın içi kıpır kıpır oluyor. Bölümleri peşpeşe izleme isteği yaratıyor.

Böyle bir dizinin tanıtımının olmaması beni rahatsız ediyordu. Uzun zamandır yazmayı düşünüyordum, kısmet bu zamanaymış. Dizinin 3. sezonunun 12 Haziran’da başlayacağını ve 13 bölüm süreceğini hatırlatalım. Daha önce şuralarda yorumlar yapılmıştı. İzleyecek olanlara iyi seyirler dilerim.

Tanıtım Fragmanı:

 

Last Ending