Librarians WallpaperTurner Network Television ya da daha iyi bildiğimiz şekliyle TNT‘nin 2014 yılının Aralık ayında bizlerle tanıştırdığı dizi The Librarians‘ın tanıtımına hoşgeldiniz. David N. Titcher‘ın The Librarian (Efsane Avcısı) film serilerinden uyarlanan dizimizin yapımcısı John Rogers. Filmlerin başrolündeki Noah Wyle dizide de aynı karakteri oynuyor. Filmleri izleyip izlememek sizin insiyatifinizde.

Şimdi gelin diziyi biraz daha yakından tanıyalım.Librarians1KİMLİK BİLGİLERİ

Türler: Aksiyon, Macera, Komedi, Fantastik

Sezon – Bölüm Sayısı: 2 Sezon – 20 Bölüm

Onay Durumu: 15 bölümlük 3. sezon onayını aldı

Yapımcı: John Rogers

Yayınlandığı Kanal: TNT

WikipediaIMDbResmi SiteFacebookTwitterLibrarians2KONUSU

Metropolitan Kütüphanesi‘nde çalışan Flynn Carsen sıradan bir kütüphaneci gibi görünmektedir. Ancak hiç de sanıldığı gibi biri değildir. Yüzyıllardır süregelen esrarengiz olayları çözen, antik eserleri toplayan ve teknolojiyi yok edip büyüyü serbest bırakmaya çalışan bir gruba karşı savaşan Kütüphaneciler’in en son halkasıdır.

Kütüphane büyük bir kötülüğün yaklaştığını hissederek Flynn için bir Muhafız atamaya karar verir ve Eve Baird‘a sihirli bir mektup gönderir. Baird, mektup üzerine kütüphaneye gelse de Flynn onunla çalışmak istemez. Ta ki Eve, Flynn‘in üzerinde çalıştığı cinayet davasındaki bir ipucunu farkedene kadar. Yaptıkları ufak bir araştırmanın sonucunda, ölen kişinin 10 yıl önce Flynn ile birlikte Kütüphaneci seçmelerine gelenlerden biri olduğunu anlarlar. Artık diğer katılımcılar da tehlikededir. Katılım mektubu gönderilen ama seçmeye gelmeyen ilk üç kişi için Flynn ve Eve yola çıkarlar ve onları kütüphaneye getirirler. Tabii bu sırada meşhur kötü grubumuz kütüphaneyi yok etmek için gelirler ve kütüphane kaybolur. Flynn ve diğerleri kendilerini son anda dışarıya atarlar. İşte hikayemiz de tam bu noktada başlar.

Şimdi gelin karakterleri tanıyalım.Librarians3KARAKTERLERFlynn Carsen

Flynn Carsen

Şu anki Kütüphaneci’miz. Düşük çeneli, egosu yüksek ve yalnız çalışmayı seven biri. Kütüphane kaybolduktan sonra kendisiyle birlikte çağrılan üç kişiyi kütüphaneci olarak, Eve‘i de başlarına Muhafız olarak bırakır ve kaybolan kütüphaneyi aramak için gider. Arada sırada bizimkilerin yanına uğrar. Flynn Carsen rolünde Noah Wyle‘ı izliyoruz. Kendisini Falling Skies ve E.R. dizilerinden hatırlıyoruz.


Eve Baird

Eve Baird

Kendisi NATO‘nun Anti-Terör timinde albayken, kütüphaneden mektup alır ve kütüphaneye giderek burada Muhafızlık yapmaya başlar. Tarihi eserler ya da mitler konusunda çok fazla bir bilgisi olmasa bile askeri konularda oldukça bilgilidir. Artık bu askeri bilgilerini Kütüphaneciler’i korurken kullanacaktır. Eve Baird karakterine Rebecca Romijn hayat veriyor. Kendisini daha önce Eastwick ve King & Maxwell gibi dizilerde, ayrıca ilk X-Men üçlemesinde Mystique karakteri olarak görmüştük.


Jake Stone

Jake Stone

Kendisi Oklahoma‘da doğup büyümüştür. Orada aile mesleği olan petrol işini yapmaktadır. Ancak hiç kimsenin bilmediği bir sırrı vardır. Kendisinin IQ’su 190’dır. Tarih, mimari ve sanat konusunda çok bilgilidir. 9 dil konuşabilmekte, 12 tanesini de okuyabilmektedir. Kovboy şapkasını, bar kavgalarını ve bir şeyler yumruklamayı çok sever. Jake rolünde karşımıza Christian Kane çıkıyor. Kendisini Angel ve en bilinen rolü Elliot Spencer ile Leverage’tan tanıyoruz. Aynı zamanda şarkıcılık da yapan Kane‘in en meşhur şarkısına da buradan ulaşabilirsiniz.


Cassandra Cillian

Cassandra Cillian

Ekrana her çıktığında yüzümde bir tebessüm oluşmasını sağlayan dünyalar tatlısı Cassandra. Beş duyu organı bir anda hafızasını tetikler ve kendisini durdurulamaz bir şekilde bilgi verirken görürsünüz. Bunun sebebini ilk bölümde kendisi açıklarsa daha güzel olur. Mimikleri, gülümsemesi, duruşu, konuşması, kısacası her haliyle çok ama çok tatlı bir karakter olmuş. Cassandra rolüyle Lindy Booth karşımıza çıkıyor. Kendisini daha önce October Road, Odyssey 5 ve The Philanthropist gibi dizilerde izlemiştik.


Ezekiel Jones

Ezekiel Jones

Ekipte egosu Flynn‘den yüksek biri varsa o kişi kesinlikle Ezekiel‘dır. Bir görevden sonra hakkında durum değerlendirilmesi yapılıyorsa kendisinin muhteşem diğer herkesin idare eder bir görev çıkardığını söyler. Kendisi çok yetenekli bir hırsızdır. Eğer girilmesi gereken bir yer, çalınması gereken bir şey varsa doğru adres Ezekiel‘dır. Ezekiel rolünde John Harlon Kim karşımıza çıkıyor. Kendisi Neighbours ve The Pacific dizilerinde karşımıza çıktı.


Jenkins

Jenkins

Kütüphanenin yok olmasından sonra Ek Bina denilen bir yere gider ekibimiz. Burası kütüphane kadar büyük değildir ama belli başlı işlevleri yerine getirebilir. Jenkins de bu binanın koruyucusudur. Aynı zamanda bilimsel deneyler, araştırmalar yapıp bir şeyler icat etmeye çalışır. İlk başta ekipten pek hoşlanmasa da zamanla onlara alışır. Jenkins rolünde karşımıza John Larroquette çıkıyor. Kendisi daha önce The Brink, Deception, Boston Legal, The Practice gibi bir çok dizide karşımıza çıktı.


Ayrıca teknolojiyi yok edip büyüyü geri getirmeye çalışan grup olan Serpent Kardeşliği‘nin lideri Dulaque rolünde Matt Frewer (The Knick, Falling Skies, Eureka), Serpent Kardeşliği‘nin suikastçilerinden Lamia rolünde Lesley-Ann Brandt (Lucifer, Spartacus: Blood and Sand) karşımıza çıkıyor.

Tüm kadroya buradan ulaşabilirsiniz.Librarians4SON SÖZ

Aksiyon, macera, komedi ve fantastik türlerini birbirine çok güzel harmanlayan bir dizi olmuş The Librarians. Performans olarak ikinci sezon ilk sezonun daha üstünde ancak bu reytinglerine yansımamış. İlk sezonu 0.91 ortalama ile ikinci sezonu da 0.53 ortalama ile tamamlamış.

Beklentilerinizi çok yükseltmeyip başına oturduğunuzda oldukça keyifli anlar yaşıyorsunuz. Oyuncular da bence çok güzel iş çıkarmışlar. Bölümleri izlerken çoğu bölümde ben bu konuyu biliyorum, aa bunu da mı işlemişler diyorsunuz. Dizinin 10’ar bölümlük 2 sezondan oluştuğunu ve 15 bölümlük 3. sezon onayını aldığını bir kez daha hatırlatalım. İzleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler dilerim :)

Tanıtım Fragmanı

Librarians Ending