Cf9AAVjVIAAroMA

TNT’nin 7 Haziran 2016 tarihinde başlayacak olan yeni suç draması Animal Kingdom‘ın tanıtımına hoş geldiniz.

animalkingdom

Avustralya çıkışlı 2010 yapımı aynı isimli filmden uyarlanacak olan dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşacak.

Dizinin yapımcılığını John Wells (ERShameless, Southland) ve Jonathan Lisco (Southland, Halt And Catch Fire) yapacak. Jonathon Lisco aynı zamanda dizinin senaristliğini de üstlenecek.

animal_kingdom_cast-600x338

KONU

Annesi Julia ile birlikte yaşamakta olan 17 yaşındaki Joshua “J” Cody, annesinin aşırı dozda eroin kullanması sonucu vefat etmesinin ardından yalnız başına kalınca 10-11 yıldır görmediği anneannesi Janine’i arar. Janine, haberi alınca apar topar gelir ve torunu Joshua’yı Güney Carolina’da bir sahil kasabasında bulunan evine götürür.

 

Tanımadığı ve tanınmadığı bir aile içerisinde Joshua’yı yepyeni bir hayat beklemektedir. Anneannesi ve 4 dayısından oluşan suç şebekesi bir ailenin içine düşmüştür. Hırsızlık, gasp, uyuşturucu, şiddet vb. suçlarla haşır neşir olan bu yeni ailesi ile J’in başından geçecek heyecanlı ve tehlikeli olayları izlemek de biz seyircilere düşmektedir.

 

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

 

Joshua (Finn Cole):

Herkes ona J diye sesleniyor. 17 yaşında bir lise öğrencisi. Babası onu bebekken terk etmiş; uyuşturucu bağımlısı annesi tarafından büyütülmüş. Annesi Julia’nın annesi ve erkek kardeşleri ile arası iyi olmadığı için uzun yıllardır anneannesi ve dayılarını görmemiş. Nicky isminde bir kız arkadaşı var. Soğukkanlı ve sakin bir tip gibi görünse de patlamaya hazır bir bomba.

Genç aktörü Peaky Blinders dizisinden tanıyabilirsiniz.

jfgkdlsadafs

Janine (Ellen Barkin):

Lakabı Smurf. Joshua’nın anneannesi. 4 oğlu üstünde ciddi bir etkisi ve oğullarıyla arasında değişik bir anne-oğul ilişkisi var. Aile suç örgütünün lideri o. Soğukkanlı, baskın ve sert bir tip. Joshua’ya ve yeri geldiğinde ailesinin diğer üyelerine karşı sevecen biri olabiliyor ayrıca.

62 yaşındaki aktrisi The New Normal dizisinden hatırlayabilirsiniz.

Animal-Kingdom

Andrew (Shawn Hatosy):

Lakabı Pope. J’in annesi Julia’nın ikiz kardeşi. Son 3 yıldır hapiste olan Andrew, Joshua’nın aileye katıldığı gün eve geri dönüyor. Sapık bir tip. Ailenin en psikopat görünen üyesi.

Aktörü Southland dizisinden hatırlayabilirsiniz.

 

Barry (Scott Speedman):

Lakabı “Baz”. Janine’in bebek yüzlü (baby face) oğlu. Ayrıca ailenin kendi ailesini kurmuş olan tek üyesi. Evli ve 3-4 yaşlarında bir kızı var. Rekabetçi ve eğlenmeyi seven yapısı gözden kaçmasa bile yine de bu garip ailenin en sakin görüneni.

Aktörü Felicity dizisinden tanıyabilirsiniz.

pre_animal-kingdomjpg_14

Craig (Ben Robson):

Ailenin en çılgın ve en eğlenceye düşkün üyesi. Ayrıca en öfkeli görüneni olduğunu söylemek mümkün.

Aktörü Vikings dizisinden hatırlayabilirsiniz.

animalkingdom (1)

Deran (Jake Weary):

Ailenin en duygusal ve annesine en düşkün üyesi. Diğer kardeşlerine oranla daha pasif bir görüntü içerisinde.

Aktörü Pretty Little Liars dizisinden hatırlamanız mümkün.

 

Catherine (Daniella Alonso):

Barry’nin eşi. 3-4 yaşlarında bir kız çocuğu var. Neşeli, güler yüzlü, etliye sütlüye pek karışmayan bir tip.

Aktrisi Revolution ve Friday Night Lights dizilerinden tanıyabilirsiniz.

 

Nicky (Molly Gordon):

J’in kız arkadaşı. Annesini daha yeni kaybeden J’in en büyük destekçisi. J’in bu yeni ailesine de ilgili olduğunu söylemek mümkün. Özgür ruhlu bir genç kız.

"ANIMAL KINGDOM S1" "Animal Kingdom pilot" TNT Ph: Eddy Chen

YAZARIN GÖRÜŞÜ

İzlemiş olduğum ilk bölümden hareketle dizinin son derece başarılı bir psikolojik drama olacağı izlenimi verdiğini rahatlıkla söyleyebilirim. İşin suç ve aksiyon kısmı için ise henüz konuşmaya erken olduğu kanaatindeyim.

Heyecan ve gerilimi başarılı bir şekilde hissettiren Animal Kingdom’ın içi dolu karakterler ve başarılı oyunculuklar ile bezeli olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Genç oyuncu Finn Cole, rol için biçilmiş kaftan gibi duruyor. Ellen Barkin’in kariyerinin rolünü kaptığı aşikar. Bu yaz herkes bu ismi konuşacak! Onu izlemek çok büyük bir keyif gerçekten. Shawn Hatosy’nin karakteri Andrew, bu yaz olumsuz manada en fazla kulaklarını çınlatacağımız karakter olacak gibi duruyor. Karakter zaten nefret edilesi yazılmış, tamam; ama bunda Shawn Hatosy’nin iyi oyunculuğunun payı da oldukça büyük. Diğer oğulların hiçbirinin sırıttığını da söyleyemem. Güzeller güzeli Daniella Alonso’yu izlemek her zaman büyük bir şans zaten.

Bir bölüm izleyerek bir dizi daha ne kadar övülebilir bilmiyorum ama TNT, turnayı gözünden vurmuş gibi görünüyor. Benim bu yaza en fazla damga vurması muhtemel yeni dizi adayım kesinlikle Animal Kingdom!

Fragman 

animal_kingdom_trailer_v3-800x450_032420161103

 

Animal-Kingdom-First-Look-Promotional-Photos-animal-kingdom-tnt-39472782-595-397

Animal-Kingdom-First-Look-Promotional-Photos-animal-kingdom-tnt-39472765-595-397

 

pre_animal-kingdomjpg_12