theranch1280jpg-6d989c_1280w

Netflix’in yeni komedisi The Ranch’in tanıtımına hoş geldiniz.

the-ranch

Netflix, dizinin ilk sezonunun 10 bölümden oluşan ilk yarısını 1 Nisan 2016 tarihinde toplu olarak izleyicilerinin beğenisine sundu. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile de dizinin 2. sezon onayını kaptığını, 20 bölümden oluşacak olan 2. sezonun 2017 yılı içerisinde izleyicilerle buluşacağını ve yine 10 bölümden oluşacak olan 1. sezonun 2. yarısının 2016 sonbaharında yayınlanacağını öğrendik.

The Ranch’in kahkaha efektli bir sitkom olduğunu da belirttikten sonra tanıtıma başlıyorum.

Ranch_101_Grab_Porch

KİMLİK BİLGİLERİ

Tür: Komedi, Aile

Onay Durumu: 2. sezon onayı aldı.

Süre: 28-30 dk.

Mutfaktakiler: Don ReoJim PattersonDavid TrainerAshton KutcherDanny MastersonBlair Fetter

Yayınlandığı Dijital Platform: Netflix

WikipediaIMDB – Resmi Site –  Twitter – Instagram – Facebook

indir (1)

KONU

The Ranch, 15 yıl süren yarı profesyonel futbol kariyerinden sonra Colorado’da bulunan baba evine dönen Colt Bennett’ın çiftçilikle uğraşan ailesinin yanında başlayacak olan yeni hayatına odaklanıyor.

Colt’un babası Beau ve ağabeyi Rooster tarafından işletilen çiftlik zor günler geçirmekte, aile ekonomik olarak sıkıntılı günlerden geçmektedir. Uzun yıllardır çiftlik işlerinden uzak olan Colt’un ise kendisine çekidüzen vermesi ve bu zorlu süreçte babası ile ağabeyine çiftlik işlerinde yardımcı olması gerekmektedir.

ledejpg

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

the-ranch-netflix-ashton-kutcher

Ashton Kutcher & Danny Masterson

Colt Bennett (Ashton Kutcher):

15 yıllık çok da başarılı sayılamayacak olan yarı profesyonel Amerikan futbolu kariyerinden sonra eve dönen hayırsız evlat. Beş parasız bir halde eve dönüyor. Evde kalmak için babası ve ağabeyine çiftlik işlerinde yardım etmek zorunda tabii. Ayrıca ailesi ile, özellikle de babası ile arasındaki yılların büyüttüğü soğukluğu da kırmak zorunda. Onu o yapan şey olan futboldan da kopmak istemediği için kasabadaki amatör futbol takımına dahil olmayı da ihmal etmiyor bu arada. Fazla kültürlü olmayan, tembel, umursamaz, rekabetçi ve esprili biri.

Aktörü, Two And A Half Men ve That ’70s Show dizileri dışında The Butterfly EffectJust Married, My Boss’s Doughter, A Lot Like Love, What Happens In Vegas, Valentine’s Day, New Year’s Eve gibi birçok popüler sinema filminden tanıyabilirsiniz.

Jameson Bennett (Danny Masterson):

Colt’un ağabeyi. İsim olarak lakabı Rooster‘ı kullanıyor. Colt kasabayı terk edince hayallerine set çekip babasına yardım etmek için çiftlikte kalan hayırlı evlat. Colt’un ebeveynlerinden gördüğü ilgiyi önceden de kıskanırmış, şimdi de kıskanmaya devam ediyor. Garip huyları olan, insanların itici olarak tarif edebileceği birçok olumsuz özelliği bünyesinde barındıran, kadınlarla düzenli bir ilişki kurmayan, kibarlıktan uzak biri. Aşırı öz güvenli, açık sözlü, utanmaz, rekabetçi, inatçı ve kıskanç.

Aktörü, That ’70s Show ve Men At Work dizilerinden tanıyabilirsiniz.

Debra-Winger-and-Sam-Elliott-in-The-Ranch

Debra Winger & Sam Elliott

Maggie Bennett (Debra Winger):

Colt ve Rooster’ın annesi. Eşi Beau’yu seviyor, hala onunla birlikte takılıyor fakat ondan ayrı olarak bir karavanda yaşıyor. İlişkilerinin sağlığı için böylesinin daha doğru olduğunu düşünüyor. Bir bar işletip kendi ayakları üzerinde durmayı başaran, güçlü ve kararlı bir kadın. İlgili, duygusal, mantıklı ve sakin biri.

Karakteri, The Red Tent‘ten hatırlayabileceğiniz Debra Winger canlandırıyor.

Beau Bennett (Sam Elliott):

Colt ve Rooster’ın babası. Eşini de yetişkinlikten uzak oğullarını da içten içe sevse de bu sevgisini pek göstermeyen biri. Yıllardır ortalıklarda olmayan Colt’a karşı kırgın ve güvensiz. Baba yadigarı çifliğine çok değer veriyor, çiftçi olmaktan gurur duyuyor. Eski kafalı, dediğim dedik, inatçı, gururlu, sıkılgan, laf sokmayı seven biri.

Aktörü, Justifield dizisinden hatırlayabilirsiniz.

the-ranch-series-trailer

Abby (Elisha Cuthbert):

Colt’un lise döneminden eski kız arkadaşı. Bugünlerde kasabadaki lisede tarih öğretmenliği yapıyor ve erkek arkadaşı Kenny ile uzun yıllardır devam eden ciddi bir ilişkisi var. Aradan yıllar geçmiş olsa da Colt ile aralarında hala bir çekim olduğunu söylemek mümkün. Otokontrolü yüksek, ilgili ve neşeli biri.

Aktrisi, Happy Endings ve 24 dizileri ile The Girl Next Door filminden tanıyabilirsiniz.

maxresdefault

Heather (Kelli Goss):

Colt’un yeni kız arkadaşı. 23 yaşında bir genç kız. Her ne kadar çevresindeki insanlar yaşının küçük olmasından ötürü ona karşı ön yargılı yaklaşsa da yaşına göre olgun tavırlar sergileyebilen biri. ‘Her neyse!’ tarzı umursamaz bir yapıya, yargılamayan, rahat, neşeli ve eğlenceli bir tavra sahip.

Aktrisi, The Young and the Restless‘dan hatırlamak mümkün.

160325_TV_the-ranch.jpg.CROP.promo-xlarge2

Abby’nin iyi çocuk diye tarif edilebilecek erkek arkadaşı Kenny rolünde Bret Harrison (The Astronaut Wives Club), kasabanın kulakları zor duyan yaşlı veterineri Dale rolünde Barry Corbin (Anger Management, One Tree Hill), Colt’un liseden yakın arkadaşı olan, şimdi kasabada polislik yapan Billy rolünde Ethan Suplee (My Name Is Earl) ve Heather’ın annesi Mary rolünde Megyn Price (Rules Of Engagement) ise ara ara karşımıza çıkan isimler.

Ayrıca sezonun ilk yarısında bölümlük konuk oyuncu olarak Jon Cryer (Two And A Half Men), Aimee Teegarden (Friday Night Lights, Star-Crossed) ve Rex Linn‘i (CSI: Miami) izleme fırsatı yakaladık.

Ranch_103_Unit_1944_R_1

YAZARIN NOTU

The Ranch, her ne kadar kahkaha efektli bir sitkom olsa da drama dozu da oldukça yüksek olan bir komedi. Aralara serpiştirilen duygusal sahnelerle bolca kahkaha molası verdiriyor dizi. Bu duygusal sahnelerin hiç de eğreti durmadığını, diziye güzel bir şekilde yedirildiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Sezonun ilk yarısını izlerken ‘Bu dizinin drama kısmı komedi kısmından daha başarılı sanki!’ diye düşündüğüm anlar bile oldu.

Karakterler güzel yazılmış bence. Hepsinin de bira müptelası olması dışında farklı farklı özelliklere sahip bu ailenin üyelerini izlemeyi gerçekten seviyorum. Oyuncuların hiçbirinin sırıttığını da söyleyemem. Aile üyelerinden en çok Maggie’yi izlemeyi ve de dinlemeyi sevdiğimi söylemeliyim. Debra Winger daha önce niye dizi sektörüne dahil olmamış anlamış değilim! Colt’a tembellik, Beau’ya dik kafalılık, Rooster’a da utanmazlık çok yakışıyor cidden. Heather’ı izlemeye de bayılıyorum.

İzlediğim kahkaha efektli komedilerle kıyasladığımda The Ranch’in üst sıralarda yer aldığını söyleyemesem de izlemekten keyif aldığım bir komedi olduğunu ve kesinlikle izlemeye devam edeceğimi içtenlikle söyleyebilirim.

Okuduklarınız ilginizi çektiyse, oyunculara da sempatiniz var ise en az 30 bölümü daha gelecek olan bu komedinin yayınlanmış olan 10 bölümünü bir an önce hüpletiverin derim ben. İzleyecek olanlara iyi seyirler!

960

1280_The_Ranch_Netflix

the-ranch-08

the-ranch-netflix1

 

rs_1024x759-160119094240-1024.the-ranch-season-1-netflix-3.ch_.011916

the-ranch-netflix-image-5

dannytheoctheranch