Vampir severler yaşadı! Bram Stoker’ın klasik eseri Dracula, bu sonbaharda Cuma günleri NBC‘de olacak. Başrolünde Jonathan Rhys Meyers‘ı (The Tudors) izleyeceğimiz diziden madem 3 kare birden yayınlandı, inceleyelim biraz değil mi?


Konu

Vampir Kont’umuzu bu fotoğraflarda Amerikan bir girişimci pozuyla izliyoruz. Kendisi, 1890’larda modern bilimi muhafazakar topluma kabul ettirmeye çalışıyor. Ama içten içe, kendini yüzyıllar önce ölümsüzlüğe mahkum edenlerden öç almanın peşinde.


Diziden Kareler
Yapım Hakkında ve Mutfaktakiler

Bu televizyon uyarlamasının ilk sezonu 10 bölüm sürecek ve 2013 sonbaharında başlayacak. (NBC, diziyi 2012 Ocak’ında sipariş etmişti; çekimlere ise 2013 Şubat-Mart aylarında başlanmıştı.)

Dizi, NBC’den çıktığı için üflenecek bir yoğurt gözüyle bakılsa da aslında bir Amerikan-İngiliz ortak yapımı. Sky Living ile NBC’den çıkacak. Kadrosundaki başarılı İngiliz oyuncuların yanında, Carnivale‘nin yaratıcısı Dan Knauf‘un baş senarist olması ve dizi yürütücüsü koltuğunda oturması da ayrı bir heyecan konusu. Yönetmenler arasında da
Andy Goddard (Downton Abbey, Law & Order: UK) ve Steve Shill (Dexter, Law & Order: Criminal Intent) gibi isimleri göreceğiz.


Oyuncu Kadrosu

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Fragman

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Z1jVcmDH43Y


NOT: NBC’nin yeni dizilerinden karelere yer verilen şu habere, kanalın sonradan sipariş ettiği 3 yeni dizisi (Blacklist, Welcome To The Family, The Night Shift) eklendi. Dracula’yı da 3 kare ile öne geçtiği ve içlerinde en uzun zamandır ortalıkta olan olduğu için ayrı bir haberde ele alalım istedik.