İnternet üzerinden yayın yapan dizi ve film izleme platformu Netflix, geçtiğimiz aylarda 3 yeni projesine daha dizi onayı verdi. Biz de bu 3 diziyi tek bir bildiri altında toplayalım dedik. Bakalım hemen aşağıdaki yeni Netflix yapımları ilginizi çekebilecek mi?


JINN

Şubat sonunda dizi onayı alan Jinn, Netflix’in Arapça dilinde çekilen ilk dizisi olacak. Lübnanlı ünlü yönetmen Mir-Jean Bou Chaaya (Film Kteer Kbeer) ve yabancı film Oscar’ına aday olan Theeb‘i kaleme alan Bassel Ghandour‘un imzasını taşıyacak olan yapım, Ürdün’ün antik kenti Petra‘da cin gören bir grup Arap ergeni merkezine koyacak. Karakterlerimiz, dünyayı yok etmeye çalışan bu cinle başa çıkmayı deneyecekler. Doğaüstü türüne girecek olan ve ilk sezonu 6 bölüm olarak planlanan dizinin Netflix ekranlarında boy göstermesi ise 2019’u bulacak.

Kaynak


DISTRITO SALVAJE

Mart başında dizi onayı alan Distrito Salvaje, Kolombiya yapımı üçüncü Netflix dizisi olacak. Narcos ve Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D. gibi dizilerden tanıyabileceğiniz Juan Pablo Raba‘yı başrolüne oturtan yapım, bir gerilla olan Jhon Jeiver’i merkezine koyacak. Devletle yapılan barış anlaşmasının ardından ormandan çıkarak şehre dönen Jeiver, topluma karışmaya ve ailesiyle yeniden iletişim kurmaya çalışacak. Bir yandan buradaki suç ve yolsuzluk ağına çekilen karakterimiz, kendi içinde ahlaki bir ikileme düşecek. İlk sezonu 10 bölümden oluşacak olan Distrito Salvaje’nin kadrosunda Cristina Umaña (Narcos) ve Camila Sodi (Camino a Marte) gibi tanıdık başka yüzler de bulunacak.

Kaynak


İSİMSİZ CHRIS LILLEY DİZİSİ

Mart başında 10 bölümlük ilk sezon onayı alan ve ismi hala belli olmayan bu dizi ise komedi türüne girecek. Avustralyalı ünlü komedyen Chris Lilley‘nin (Jonah from Tonga, Angry Boys) imzasını taşıyacak olan yapımla ilgili detaylar şu an için gizli tutuluyor.

Kaynak