Netflix’in 4 bölümlük bilim kurgu, fantastik animesi Eden, sonbaharda ekranlarda olacak.

Eden, binlerce yıl sonrasında geçen bir anime. Artık insanlar yok. Kendilerini var eden eski ustaları uzun süre önce ortadan kaybolmuş olan robotlar, Eden 3 olarak bilinen mekanik metropolde yaşamaktadırlar.

Bir gün rutin bir görevde olan iki çiftçi robotu, kazara yaşam kapsülü içindeki bir insan kız çocuğunu uyandırırlar. Bugüne kadar kendilerine öğretilen ve inandıkları şey, insanların yasaklanmış eski bir mitten başka bir şey olmadığıdır. Bunu sorgulamaya bu iki robot, çocuğu alıp Eden dışındaki güvenli bir sığınağa götürüp orada gizlice büyütürler.

Yasuhiro Irie (Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Alien Nine, Scorching Ping Pong Girls), animenin yönetmeni. Kimiko Ueno(Kuromajyo-san ga Tōru!!, The Royal Tutor), animenin senaryosunu yazdı. Qubic Pictures, CGCG ve Justin Leach, animenin yapımcıları.

Toshihiro Kawamoto (Cowboy Bebop, Noragami) ve Christophe Ferreira (BUTA, Napping Princess), karakterleri ve ana konsept dizaynını yaptılar. Clover Xie, arka plan sanat direktörü olarak görev aldı. Kevin Penkin (Made in Abyss, The Rising of The Shield Hero), müzikleri besteledi.

Kaynak