Netflix’in uyarlama anime dizisi Dragon’s Dogma, 17 Eylül’de ekranlarda olacak.

Dragon’s Dogma, Japon oyun şirketi Capcom tarafından 2012 yılında yayınlanan ve dünya çapında 5 milyondan fazla kopya satan bir açık dünya aksiyon video oyunudur. Hikaye, kalbini çalan ejderhadan intikam almak isteyen bir adamın yolculuğunu anlatıyor.

100 yılı aşkın süredir herhangi bir saldırıya uğramayan köye, ejderha aniden saldırarak tümüyle yok eder. Ethan, ailesini korumak için ejderhanın karşısına çıkar ama ejderha kalbini çıkartıp alır. Öldüğü düşünülen Ethan, Arisen olarak hayata geri döndürülür. Ailesini, her şeyini kaybeden Ethan, dirildikten sonra kendisinin koruyucusu olduğunu söyleyen Piyon Hannah ile birlikte intikam için ejderhanın peşine düşer. Yolculuk sırasında insanların yedi ölümcül günahını temsil eden iblislere karşı mücadele verecektir. Ancak iblislerle savaştıkça insanlığından daha da uzaklaşır.

Taiki Sakurai, animenin yönetici yapımcısı. Capcom’dan Hiroyuki Kobayashi ve Takashi Kitahara, dizinin ortak yapımcıları. Kurasumi Suyama, senaryoyu yazdı. Karakter tasarımını Kaoru Nishimura yaptı. Sublimation, animasyonun yapım şirketi.

Türkçe altyazılı fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

Kaynak